Dokąd idziesz, Odyseuszu?

Dokładniej gdzie. Bliski Wschód Honda Motors Co. (Bliski Wschód) ogłosił sprzedaż nowych modeli kompaktowych i pięknych minivanów Honda Odyssey 2011 na sprzedaż w markowych salonach krajów Zatoki Perskiej. Gama modeli Hondy Odyssey stara się zrewidować koncepcję minibusów i zapewnia nowemu modelowi z 2011 roku ekskluzywny wygląd. Honda Odyssey jest bardziej wygodna i przestronna, a nowoczesna technologia przenosi minivana na zupełnie nowy poziom.

Wygląd

Na zewnątrz nowa Honda Odyssey z linii 2011 wygląda sportowo i sprawnie. Rozstaw osi nie różni się od zeszłorocznego modelu, z wyjątkiem szerszego prześwitu. Niezależne zawieszenie pozostaje takie samo, ale inżynierowie Hondy zmodyfikowali go, aby lepiej izolować pasażerów od hałasu.

Wielu producentów samochodów przestawiło się na elektryczne pompy wspomagania kierownicy, ale wspomaganie kierownicy Honda Odyssey pozostało tradycyjnym układem hydraulicznym. Jak można się spodziewać, aby pomóc kierowcy, wzmacniacz działa bardziej przy niskich prędkościach. Przy wyższych prędkościach system automatycznie zmniejsza pomoc, a jednocześnie zmniejsza oporność szkodliwą dla silnika.

Hamulce tarczowe Honda Odyssey 2011 na wszystkich czterech kołach wzrosły. Same koła również wzrosły o cal. Modele Touring i Touring Elite są wyposażone w 18-calowe felgi aluminiowe, a pozostałe wersje Hondy Odyssey z 17-calowymi felgami stalowymi. Koło zapasowe jest ukryte między przednimi siedzeniami. Masa własna Hondy Odyssey Touring Elite z 2011 r. Wynosi około dwóch ton. Modele LX ważą o 200 kg mniej. Jednak według firmy nowa Honda przyspiesza do 100 km na godzinę, jak poprzednio, w 8,5 sekundy.

Pod maską

Pod maską Hondy Odyssey zainstalowany jest zmodyfikowany 24-zaworowy 3,5-litrowy silnik V6. Aby poprawić oddychanie, w silniku zainstalowano nowy dwustopniowy kolektor dolotowy, który rozwija nowy silnik o mocy 248 koni mechanicznych, czyli 4 litry. s więcej niż zeszłoroczny model. Honda Odyssey 2011 ma zainstalowane Variable Cylinder Management (VCM). Ta technologia umożliwia wyłączenie 3 z 6 cylindrów, gdy nie są one potrzebne. Jeśli samochód porusza się z tą samą prędkością przy niskich prędkościach, układ wyłącza tylny blok silnika V6 i kontynuuje jazdę na trzech cylindrach, zapewniając bardziej ekonomiczny tryb.

Dzięki płynnemu przyspieszeniu silnik może pracować na czterech cylindrach - dwóch z bloku przedniego, dwóch z tyłu. Za pomocą elektroniki system VCM steruje pracą zaworów, wyłączając niepotrzebny silnik Hondy Odyssey w trybie ekonomicznym. Standardowa 5-biegowa skrzynia biegów jest instalowana we wszystkich modelach z wyjątkiem Hondy Odyssey Touring i Honda Odyssey Touring Elite, które są dostępne w 6-biegowej automatycznej skrzyni biegów.

Znacznie ważniejsze dla właścicieli minibusów jest zużycie paliwa, którego wydajność w 2011 roku Honda Odyssey jest inna. Modele z 5-biegową skrzynią biegów (LX, EX i EX-L) zużywają 15,7 l / 100 km na autostradzie, 10,5 litra w mieście, a tryb mieszany 13,5 litra na sto. Modele Touring i Touring Elite z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów zużywają 10 l / 100 km na autostradzie, 15 litrów w mieście i 12,8 litra na sto w trybie mieszanym.

Imponujące jest także bezpieczeństwo Hondy Odyssey. Standardowe wyposażenie bezpieczeństwa obejmuje systemy wspomagania stabilności (VSA), 4-kanałowy ABS z elektroniczną dystrybucją i asystent hamowania. Samochód jest po prostu wypełniony poduszkami powietrznymi, a ponadto nowa Honda Odyssey jest wyposażona w innowacyjną technologię Detection System, która wyłącza boczne poduszki powietrzne, jeśli dziecko opiera się o drzwi.

W kabinie

Wnętrze nowości cieszy się pięknym wykończeniem, jest pojemne i wygodne. Tradycyjna konsola środkowa jest przyjemna dla oka, na której sterowanie dźwiękiem i sterowanie systemem nawigacji zostały znacznie ulepszone w porównaniu do poprzedniej wersji. Przełączniki zostały zastąpione okrągłymi uchwytami, które były zrozumiałe dla człowieka. Analogowy obrotomierz i prędkościomierz tej samej wielkości w połączeniu z czujnikami do monitorowania temperatury płynu chłodzącego i poziomu paliwa.

Aby uniknąć nieporozumień, rozważ hierarchię modeli Hondy Odyssey. Skład zaczyna się od LX. Kolejne modele to EX, EX-L, EX-L RES i EX-L NAV. Flagowymi modelami są Honda Odyssey Touring i Honda Odyssey Touring Elite wprowadzone w tym roku. Chociaż wszystkie modele Hondy Odyssey są wyposażone w podstawowe wyposażenie, wyświetlacz informacyjny w środku i na górze zależy od konfiguracji. Standardowy model LX jest wyposażony w podstawowy zestaw urządzeń. Nieco lepszy, 3-segmentowy wyświetlacz uzupełnia klasę średnią - EX. Ale prawdziwy kolorowy urok z 8-calowym wyświetlaczem QVGA jest zainstalowany w modelach EX-L i EX-L RES, a 8-calowy VGA w EX-L Touring. Oba są w stanie przedstawić pełny zestaw informacji, w tym nawigację, dźwięk, komputer pokładowy, a nawet wybór obrazu tła.

Reszta wnętrza Hondy Odyssey to prawdziwe marzenie o rodzinnych wycieczkach. Gniazda na 12 woltów są umieszczone w całej kabinie, jest mnóstwo uchwytów na kubki, z których jest 15 sztuk we wszystkich modelach, a tylko 13 w modelu Honda Odyssey LX. Zakamarki do przechowywania rzeczy wydają się być ukryte za prawie każdym panelem i w konfiguracji EX-L a Touring ma nawet „Cool Box” do chłodzenia napojów.

Siedzenia kierowcy i pasażera Hondy Odyssey są wyposażone w składane podłokietniki, a skórzana tapicerka, ogrzewanie i pamięć pozycji zależą od konfiguracji samochodu. Drugi rząd siedzeń Honda Odyssey znacznie się zmienił w porównaniu do ubiegłego roku. Środek trzech siedzeń drugiego rzędu ma szerokość 10 cm i można go przenieść na przednie siedzenia. Ponadto trzy środkowe punkty można przesunąć o 4 cm od siebie. Wszystkie trzy miejsca są składane i można je całkowicie usunąć. Ulepszony został również trzeci rząd siedzeń. To dodatkowe 3 cm przestrzeni na nogi i komfort dla dorosłych. Cały rząd siedzeń łatwo się składa, tworząc równą podłogę do przenoszenia bagażu.

Klimatyzacja w wersji Honda Odyssey LX jest dwustrefowa, a przy wszystkich innych modyfikacjach trójstrefowa z automatycznym rozkładem temperatury zadanej. Pojazdy wyposażone w system nawigacji oparty na danych GPS automatycznie dostosowują prędkość wentylatora do chłodnego bezpośredniego światła słonecznego. System informacyjno-rozrywkowy Honda Odyssey, nawet w najprostszej konfiguracji, jest bardzo dobry. Podstawowy pakiet audio (model LX) obejmuje AM / FM / CD z pięcioma głośnikami i łączną mocą 229 W. Następny poziom, w modelach EX i EX-L, jest dodatkowo wyposażony w dysk twardy na pliki muzyczne 2 GB. Podczas instalowania systemu nawigacyjnego na Hondzie Odyssey przestrzeń jest zwiększona do 15 GB.

Jeśli porównamy Honda Odyssey z jej najbliższym konkurentem, Toyotą Sienna 2011, od razu widać, że w trzecim rzędzie nowej minivana Hondy dorośli pasażerowie czują się znacznie bardziej przestronni. Oba modele znacznie podniosły poprzeczkę, całkowicie zmieniając koncepcje swoich minibusów. Oba samochody oferują komfort, wiele udogodnień i rozrywkę dla pasażerów, ale podobieństwa się kończą. W porównaniu do Toyoty Sienna modele Hondy Odyssey z 2011 roku są bardziej ekonomiczne, co stanowi solidną zaletę dla samochodu rodzinnego.