Wide Shrovetide - w Moskwie i Londynie

W dniach 4–6 marca 2011 r. Moskiewski komitet turystyczny po raz 10 obchodzi 10. uroczystość Ostatki Maslenicy w stolicy Federacji Rosyjskiej, moskiewskiego miasta-bohatera. Zgodnie z utrwaloną tradycją centralną platformą świąteczną jest zejście Wasiliewskiego z Placu Czerwonego. Moskiewski festiwal „Wide Shrovetide” jest oficjalnie wymieniony w „Katalogu słynnych międzynarodowych festiwali i świąt w Europie i na świecie”. Komitetowi organizacyjnemu ds. Przygotowania i prowadzenia festiwalu „Wide Shrovetide in Moscow” przewodniczy zastępca burmistrza Moskwy w rządzie Moskwy A. N. Gorbenko. Generalnym sponsorem wakacji jest rosyjska firma ubezpieczeniowa RSOGOSSTRAKH.

Coroczne święta Maslenitsa w Moskwie zyskały dużą popularność wśród Moskali i gości stolicy. W różnych latach rekordy Maslenitsa zostały ustanowione w Moskwie Maslenitsa w czwartek. „Najdłuższy naleśnik” został upieczony - 6 m 80 cm, „Najgrubszy naleśnik” - 3 cm 8 mm, „Najcieńszy naleśnik” - 1 mm, odnotowano „Najwyższy stos naleśników” - 14 m 58 cm, poprzeczka została podniesiona z 6990 naleśniki, konkursy rosyjskich i ukraińskich naleśników odbyły się pod kątem szybkości wypieku stosu naleśników i wykonania pieśni ludowych, odbył się pierwszy konkurs ludowego Tygodnia Naleśników „Najszybszy zjadacz naleśników”, po raz pierwszy wykonano barwną polityczną mapę świata z naleśników na tabliczce 4 na 4 m.

ROSGOSSTRAKH postanowił ożywić cudowną przedrewolucyjną tradycję jazdy na łyżwach ze zjeżdżalni w sercu Rosji - na Placu Czerwonym podczas uroczystości Maslenitsa. I po raz pierwszy od wielu lat wszystkie święta na Zejściu Wasilewskiego będą otwarte dla wszystkich na 7-metrowym „Lodowym Wzgórzu”, na którym można jeździć na łyżwach pod hasłem „Czy lubisz jeździć - kochaj i bądź bezpieczny”. Goście festiwalu będą mogli również odwiedzić wyjątkowe „Miasto mistrzów”, w którym będzie można uczyć się ceramiki, wikliny, robienia szmacianych i słomianych lalek oraz malowania drukowanego piernika za darmo. A w niedzielę 6 marca wszyscy otrzymają prezenty świąteczne i miłe niespodzianki od wiodącej rosyjskiej firmy ubezpieczeniowej.

W tym roku Boyarynya Maslenitsa nie zamierza ograniczać się tylko do Moskwy, oczekuje się jej w rosyjskich miastach, a nawet w Europie. Tak więc, 6 marca, w samym centrum Londynu na Trafalgar Square, odbędzie się uroczystość Russian Pancake Week, podczas której grupa Chelsea przeprowadzi Tydzień Pancake. Organizatorzy wakacji zaplanowali telekonferencję między Moskwą (Zejście Wasiljewskiego) a Londynem (Trafalgar Square).

Również 6 marca, w Niedzielę Przebaczenia, na Zesłanie Wasilewskiego, w najlepszych tradycjach krajowych, odbędzie się Pierwszy Wszechrosyjski coroczny festiwal folklorystyczny „ROSGOSSTRAKH. SZEROKA OLEJOWA ŻYWNOŚĆ - 2011”, w którym weźmie udział 12 grup z różnych miast Rosji. Ciekawe programy wakacyjne czekają na Moskali i gości stolicy na Kremlu Izmaiłowskim, w Wszechrosyjskim Centrum Wystawowym, w Sokolnikach, Kolomenskoje, parkach Carycyno oraz Centralnym Parku Kultury i Wypoczynku im. M. Gorky.

Według Komitetu Turystyki Miasta Moskwy.

Obejrzyj wideo: КАК ГОТОВИТЬ ТАЙСКИЕ БЛИНЧИКИ SPRING ROLLS (Wrzesień 2019).