„Festiwal Światła” w Sharjah przyciągnął około 20 tysięcy widzów

W lutym w Sharjah Emirate odbył się coroczny Sharjah Light Festival, jedyne tego rodzaju wydarzenie w regionie Bliskiego Wschodu, najbardziej wyczekiwane i lubiane przez mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Coroczny „Festiwal Światła” w Sharjah dosłownie oczarował wszystkich widzów, którzy przybyli na promenadę Al Qasba, aby podziwiać piękny i niezwykły widok. Według Sharjah Commerce & Tourism Development Authority (SCTDA), w pierwszą noc festiwalu na nabrzeżu Al Qasba zgromadziło się około 20 tysięcy osób, które przybyły ze wszystkich emiratów tego kraju, aby cieszyć się świetnym lekkim występem z akompaniamentem muzycznym.

Podczas festiwalowych pokazów wykorzystywane są kolorowe projektory świetlne i animacje komputerowe, które „nakładają się” na elewacje budynków i tworzą efekt „rozbiórki”, „śledzenia” i „re-dekoracji”. Pokazy prowadzone są przez ekspertów z Francji i Berlina. „Festiwal Światła” odbył się w Sharjah na 12 budynkach miejskich, w tym: 2 budynkach na skarpie Al Qasba, budynku Izby Przemysłowo-Handlowej Sharjah, budynkach w parku Al Majaz, meczetach Al Noor i Al Maghfira, budynku Palm Oaza, siedziba Pałacu Kultury w Obszarze Dziedzictwa, a także Muzeum Cywilizacji Islamskiej w Sharjah, Sharjah Hisn, Centralny Targ Souk i sześć budynków rządowych w Al Layyah.