Akcja rosyjsko-arabska na rzecz niepełnosprawnych dzieci i sierot odbyła się w Dubaju

Od 30 stycznia do 2 lutego 2011 r. W Dubaju pod patronatem księżniczki Haya Bint Al Hussein, żony wiceprezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich, premiera, władcy Dubaju, szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, pierwsza kampania rosyjsko-arabska „Na rzecz niepełnosprawnych dzieci i sieroty ”.

Od 30 stycznia do 2 lutego 2011 r. W Dubaju, pod patronatem księżniczki Haya Bint Al Hussein, żony wiceprezydenta ZEA, premiera i władcy szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, pierwsza kampania rosyjsko-emiratowa „Na rzecz niepełnosprawnych dzieci and Orphans ”, zorganizowany przez Konsulat Generalny Rosji w Dubaju i Emiratach Północnych, Rosyjską Fundację Publicznego Uznania i Narodową Akademię Sztuki INVA we współpracy z Rashid Pediatric Centre for Children with Disabilities w Dubaju możliwości.

Organizatorzy akcji postawili sobie za cel wymianę doświadczeń obu krajów w tak ważnej kwestii, jak szkolenie i edukacja dzieci niepełnosprawnych. Starannie opracowany program imprezy i rygorystyczne przygotowania pozwoliły zapoznać mieszkańców Dubaju z dziełami uczniów rosyjskiej Akademii INVA, otaczając ich ciepłem, troską i uwagą.

Spotkanie dzieci niepełnosprawnych odbyło się w przyjaznej atmosferze w Centrum Pediatrycznym Rashid, które było wzruszająco nazwane „Spotkaniem serc”. Dzieci z różnych krajów siedziały przy tym samym stole i dokonały tego wyczynu: malowały, robiły niesamowite wyroby ze słomy żytniej sprowadzonej z Rosji oraz haftowały wzory kolorowymi koralikami ... Ponadto 1 lutego 2011 r. W hotelu Meydan odbyła się kolacja charytatywna i wystawa oraz aukcja dzieł sztuki dzieci niepełnosprawnych, której kulminacją jest wspólna akcja humanitarna Rosji i Emiratów Arabskich. Galowy wieczór otworzył Konsul Generalny Rosji w Dubaju i Emiraty Północne S. A. Krasnogor. W swoim wystąpieniu podkreślił, że spotkanie to powinno być ważnym krokiem mającym na celu zacieśnienie stosunków rosyjsko-arabskich w interesie narodów i dzieci obu krajów.

W wydarzeniu wzięli udział: dr Hanif Hassan Ali, Minister Zdrowia ZEA, szejk Juma Maktum bin Juma Al Maktoum, przedstawiciele agencji rządowych, korpusu dyplomatycznego i konsularnego, a także rosyjska diaspora mieszkająca w ZEA.

Konsulat Generalny dziękuje sponsorom:

  • Firma „RUSAviation” w osobie pana S. Al Aruda,
  • MPremiere, reprezentowany przez Pana E. Morozova i Pana A. Isaeva,
  • Prywatna rosyjska szkoła w Dubaju w osobie Pana N. Najibulli, i wyraża uznanie dla wsparcia, udziału i ciepłego powitania rosyjskiej delegacji, reprezentującej niepełnosprawne dzieci z różnych części Rosji:
  • Wydarzenia Alfa,
  • Rosyjskie Centrum Muzyki w Sharjah,
  • Dziecięce studio tańca „Bravo”,
  • StarsDome Company,
  • Atlantis Hotel,
  • Firmy „Sea Magic Recreational Services” (Dubai Dolphinarium)

Obejrzyj wideo: Snajper odstrzelił głowę bojownika ISIS, gdy ten uczył dżihadystów jak ścinać głowy (Wrzesień 2019).