Bliżej środka

Co tam się dzieje Zaniepokojeni rodzice zadzwonili do mnie z tym pytaniem. Myślę, że nie tylko ja. I chciałem im pogratulować w Dniu Obrońcy Ojczyzny i nadchodzącym 8 marca. Na początku byłem trochę zdezorientowany, a potem głęboko poczułem, jak bardzo, bez wyjątku, w dzisiejszym świecie martwią się wydarzenia w krajach Bliskiego Wschodu. Wiodące kanały informacyjne pełne są doniesień o niepokojach w Egipcie, Tunezji, Libii, Bahrajnie i innych krajach. Dyplomaci, pracownicy dużych firm i turyści są zabierani do domu, aw niedalekiej przyszłości oferują odmowę podróży do „gorącego” regionu. Co jest na odpowiedź? Powiedzieć, że jest to dalekie od Emiratów i nie dotyczy nas? Nie można tego powiedzieć, ponieważ jeśli Egipt nie jest położony geograficznie bardzo blisko ZEA, to rzut kamieniem do Bahrajnu. Nawiasem mówiąc, król Bahrajnu oficjalnie ogłosił odwołanie corocznych wyścigów Formuły 1, zaplanowanych na marzec, z powodu burzliwej sytuacji. Przepraszam, bardzo przepraszam, bo co za wspaniałe wydarzenie! I jakiego rodzaju uczestnikami ... Byli.

Jednak w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i sąsiednich Katarze i Omanie panuje cisza i spokój, szczyt sezonu turystycznego we wszystkich jego przejawach, czyli słońce, morze, plaże, festiwale i pokazy. A jeśli ktoś kilkakrotnie widział sprzęt wojskowy na głównych drogach Zjednoczonych Emiratów Arabskich, to tylko dlatego, że w stolicy Abu Zabi odbyły się dwie największe wystawy technologii obronnych i nowoczesnej broni na lądzie i wodzie w ostatnim tygodniu lutego - IDEX 2011 i NAVEX 2011 , tradycyjnie angażujący do udziału specjalistów z całego świata, w tym z Rosji i WNP. A jednak, bez względu na to, jak daleko jesteśmy od wielkiej polityki, ci, którzy zginęli w zamieszkach, są niesamowicie przykro, ci, którzy nie są w stanie zarobić pieniędzy i żyć godnie w swoich krajach, są jeszcze bardziej życzliwi. I chcę mieć nadzieję, że pewnego dnia namiętności opadną w tym niespokojnym, wielonarodowym i wielowyznaniowym regionie, gwałtownie reagując na wszelkie niesprawiedliwości wobec naszego bliźniego, w których ty i ja musimy żyć i pracować. Tu i teraz.

A ponieważ życie toczy się w Emiratach, kontynuujemy pracę i opowiadamy o tym, co się tutaj dzieje, w końcu odpowiadając na pytania wszystkich rodziców na świecie. Nie martw się kochanie! Mamy się dobrze. Następny Dubai Trade Festival się zakończył, a World Village obchodzi 15-lecie istnienia. Najlepsi tenisiści i tenisiści na świecie rywalizowali o Dubai Tennis Cup. Nowe hotele i elitarne projekty nieruchomościowe są nadal budowane i otwierane. Wkrótce, jak mówią, zaczną projektować i budować trzecią fazę metra w Dubaju. Z każdym miesiącem napływ turystów do wszystkich emiratów rośnie, głównie ze względu na pracę tanich przewoźników lotniczych i bardziej rozsądne stawki hotelowe. Trwają przygotowania do Dubai Art Festival 2011 w Dubaju i międzynarodowego wydarzenia muzycznego Abu Dhabi Festival, który zgromadzi wiodące gwiazdy rosyjskiej sceny operowej i baletowej. Liczba koncertów piosenkarzy pop i imprez tematycznych w licznych klubach nocnych bije wszelkie możliwe rekordy. A pod koniec marca wszyscy czekają na kolejny etap dorocznego Pucharu Świata w Dubaju w wyścigach konnych z pulą nagród w wysokości 25 milionów dolarów! A to tylko to, co leży na powierzchni. I nie bój się frazy „Bliski Wschód”, która brzmi sto razy dziennie z ekranów telewizyjnych. Tak, choć tutaj nie wszystko jest bardzo proste, ale na świecie jest wiele innych ciekawych rzeczy bez polityki, jak mówią nasi koledzy w programie „Inne wiadomości” na Channel One. Przyjrzyj się bliżej Środkowemu Wschodowi. Jest ciepło, a daty rosną, jest morze, plaże i wszystko, co jest rozumiane jako luksusowy i egzotyczny relaks, nie ma tsunami i niszczycielskich trzęsień ziemi, a pyszne czekoladki są wytwarzane z mleka wielbłądziego. Każdy gość, który przychodzi w pokoju, jest tu mile widziany. Podejdź bliżej. A Bliski spotka cię z nieodłączną serdecznością. Ahlyan!

Z poważaniem

Elena Olkhovskaya

Redaktor naczelny

Obejrzyj wideo: Ostrava Nato Days drugie lądowanie B-52 tym razem bliżej środka osi pasa startowego (Wrzesień 2019).