Eksperci oczekują wyżu demograficznego w sektorze turystycznym ZEA w najbliższej przyszłości

Według nowego badania analitycznego opublikowanego przez Izbę Handlowo-Przemysłową w Dubaju sektor turystyki w Dubaju i Zjednoczonych Emiratach Arabskich na dłuższą metę nabierze rozpędu, o czym świadczy wzrost liczby odwiedzających kraj i wskaźniki obłożenia hoteli. Ponadto stopniowo wzrosną wydatki na sektor turystyczny w ZEA.

Pokoje hotelowe w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będą coraz bardziej zapełniane wraz ze wzrostem przepływu turystów. Jednym z najważniejszych aspektów turystyki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są podróżnicy pochodzący z krajów Rady Współpracy Państw Arabskich Zatoki Perskiej i Bliskiego Wschodu. Oczekuje się również znacznej „części” turystów z Chin, Indii, Afryki, a nawet Europy.

Według World Travel and Tourism Council wzrost światowej turystyki na koniec 2010 r. Wyniósł 2% zamiast wcześniej przewidywanych 0,5%, co wynika głównie z utworzenia ponad 946 tys. Nowych miejsc pracy w tej branży w skali globalnej. W związku z tym, zgodnie z oczekiwaniami ekspertów, stopa wzrostu w 2011 r. Wyniesie 2,7%.

Obejrzyj wideo: Chowanie górniczego problemu w nowej instytucji (Wrzesień 2019).