Daj młodość!

Wraz z nadejściem pierwszych miesięcy jesieni wszyscy rodzice rozpoczynają zupełnie inne życie. Wpadają w cykl zeszytów, podręczników, długopisów, ołówków i gumek, wracając na jakiś czas do własnego dzieciństwa i młodości. Zgadzam się, wybierając coś dla swojego dziecka, czy to pierwszoklasisty, czy ucznia pierwszego roku, rodzice kupują wszystko jak dla siebie ... W końcu w naszym dzieciństwie zeszyty były ciemniejsze, a długopisy są prostsze. W tym czasie „sprawcy” tego, co dzieje się przed przygotowaniami do nowego roku szkolnego, szybko znikają z działu artykułów biurowych i pojawiają się obok ciekawszych witryn, które wyświetlają najnowsze modele telefonów komórkowych, laptopów, komunikatorów, aparatów fotograficznych i innych gadżetów ... Ten świat bardziej zrozumiałe i są w nim wygodne, a my, niestety, łączymy się w nim, jak muchy w dżemie. I nie chodzi nawet o wiek, chodzi bardziej o zatrudnienie i zanurzenie się w zupełnie inne problemy.

Chcesz przykład? Dostałem iPhone'a z towarzyszącym mu przemówieniem, mówiąc: „To nie jest prestiżowe i zupełnie osobiście, wystarczy iść ze starą Nokią, kiedy cały świat oświecił, a tym bardziej media, przełączyły się na komunikatory ...” itd. Itd. Słuchałem, zagłębiałem się w instrukcje, przesuwałem kwadraty na ekranie. To jest zabawne Wszystko wydaje się jasne. Następnego ranka w biurze - panika, gdzieś zniknęła cała książka telefoniczna. Jak dzwonić do ludzi? Jak pracować Próbując odebrać połączenie przychodzące, palec zsuwa się ze strzałki na ekranie, połączenie spada. To wszystko. Przybył Przy następnym wyjściu. Wyjście? Jak wszyscy rodzice, którzy znają technikę „Ty”. Zadzwoń do przyjaciela! To jest córka. Od samego początku, nie widząc przed sobą cudu technologii, wyjaśnia „gdzie poszła książka telefoniczna, jak ją zdobyć”, a także udziela cennych wskazówek, które ujawniają ogólny obraz używania „tak prostego i wygodnego iPhone'a”, który został wydany (jak się okazało! ) licząc na „szczególnie uzdolnionych” ludzi, takich jak ja, i wszystko jest w tym jasne, jak na dzień Boży, a swoją drogą „ta wersja jest już do bani”, a wkrótce zostanie wydana nowa, supernowoczesna ”. Słucham, zagłębiam się w nią i ze smutkiem patrzę na stary dobry telefon Nokia, mrugając do mnie ciemnym ekranem „uśpionym”. Rozumiem, że nasze dzieci wiedzą więcej niż jesteśmy w ich wieku, szybciej reagują na zachodzące zmiany, surfują po Internecie, jak w domu i na stronach z różnymi interfejsami językowymi - angielskim, rosyjskim, francuskim, i to im nie przeszkadza . To prawda, że ​​jeszcze nie było chińczyków. Ale myślę, że to nie jest daleko. To okazja, by być dumnym ze swojej córki i jej rówieśników! Nasza młodzież ma zdolności super-uczenia się! Mówimy, że są inni, nie tak jak my. I dzięki Bogu, i nie muszą być naszymi kopiami! Moim zdaniem to ludzie z „X”. Szkoda, że ​​często głupio nie mamy wystarczająco dużo czasu, aby ich wysłuchać, przyjrzeć się bliżej, nauczyć się czegoś!

Mówimy naszym dzieciom, że ich dziadkowie w wieku 16 lat dowodzili pułkami, podczas gdy nie zwracamy uwagi na fakt, że dzisiejsze dzieci w wieku 20 lat już stają się liderami wiodących firm i korporacji, wchodzą na listy najbogatszych ludzi na świecie, wymyślają nowe trendy w modzie i dokonuj odkryć naukowych. I niech wrócą do domu po północy, a potem wystają „w tych własnych komputerach” do rana. Przyszłość za nimi! A nasza, nawiasem mówiąc, jest również z tobą. Dlatego dajesz młodzieży, której „nie znajdziesz wieczorem, a nie dostaniesz rano”! Życzymy udanego rozpoczęcia roku szkolnego i nowych startów w zawodzie! I tobie i mnie - cierpliwość, mądrość i wspaniały „aksamitny sezon”!

Z poważaniem, Elena Olkhovskaya, redaktor naczelna

Obejrzyj wideo: Telefon Od Korwina, Kupno Mieszkania - Młodość - Q&A Analiza Komentator Pieniądze Bank Kredyt PL (Październik 2019).