Robocops wyruszy na ulice Dubaju tej wiosny

Roboty policyjne zaczną patrolować Dubaj w nadchodzącym maju.

Dubaj, ZEA. Jak poinformowała policja w Dubaju, roboty policyjne zaczną patrolować Dubaj w maju. Samochody przyjmą grzywny, informacje o przestępstwach i odpowiedzą na pytania mieszkańców i gości emiratu. Roboty będą komunikować się z tymi, którzy kontaktowali się za pośrednictwem kamer i mikrofonów podłączonych do centrum telefonicznego w Dubaju.

„Ludzie będą mogli zadawać pytania i składać skargi, ale rozmowa z robotami również będzie fajna” - powiedział pułkownik Khalid Nasser Al Razuki, dyrektor generalny inteligentnego wydziału policji policji w Dubaju.

Roboty, które mówią różnymi językami, otrzymają informacje o przestępstwach - aby zgłosić, wystarczy dotknąć ekranu dotykowego na „skrzyni” maszyny. Oprócz grzywien będą oni akceptować oficjalne dokumenty wysyłane do organów ścigania.

Jak wyjaśnił Al Razuki, do 2030 r. Policja w Dubaju otrzyma pierwszy posterunek policji, który będzie w pełni obsługiwany przez roboty. Ponadto jedna czwarta całej policji będzie reprezentowana przez roboty ze sztuczną inteligencją.