Chodziłam do piekarzy, pozwól mi uczyć

20 stycznia 2010 roku miały miejsce narodziny nowego „kraju” i jego nazwy „KidZania®Dubai”. Uroczyste pojawienie się tradycji KidZania®, która urodziła się w Meksyku w 1999 r. I zyskała popularność na całym świecie, w Dubaju naznaczona została otwarciem symbolicznego „wiecznego płomienia”, który płonie dla wszystkich „Kizanian”. Młody szejk Fatima Bint Mansur bin Zayed Al Nahyan, wnuczka władcy Dubaju, wiceprezydent i premier ZEA Szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum i jej brat Szejk Mohammed bin Mansur bin Zayed Al Nahyan, otworzyli wspaniały świat KidZania® dla wszystkich Emiraty i kraje sąsiednie.

Uroczysta ceremonia nowego wyjątkowego centrum rozrywki KidZania® Learning została również uhonorowana swoją obecnością: meksykański konsul generalny w Dubaju Francisco Alonso; Emaar Properties CEO Ahmad Al Matrushi; Założyciel i prezes KidZania® Xavier Lopez i dyrektor KidZania®Dubai Will Edwards; honorowi goście, uczniowie Raffles International School, partnerzy marketingowi i ambasadorzy KidZania®.

KidZania® to niesamowity park dla dzieci, w którym odtwarzane są różnorodne „dorosłe” instytucje i firmy - od banków i szpitali, uniwersytetów i salonów kosmetycznych, kanałów telewizyjnych i studiów nagrań po tory wyścigowe i supermarkety. Dzieci, począwszy od 3 roku życia, będą mogły „przymierzyć” każdy zawód w KidZania® - strażak, lekarz, kucharz, inżynier, aktor, prowadzący radio, fotograf, projektant biżuterii, śledczy policji, sprzedawca i wiele innych. W sumie w KidZania® reprezentowanych jest ponad 70 zawodów, co oznacza, że ​​park posiada wszystkie niezbędne urządzenia i wyposażenie. KidZania® ma swoją własną walutę - KidZo, która opłaca się „pracownikami”, na której można kupić określone towary, a którą można nawet umieścić na koncie „bankowym”. Wszystkie dzieci w KidZania® mogą jednak bawić się same, pod nadzorem i pod okiem wysoce profesjonalnego personelu.

Po wejściu do KidZania® każdy z jej gości otrzymuje przewodnik po tym niesamowitym dziecięcym kraju, swoistą „kartę pokładową” i program wydarzeń na dany dzień. W pobliżu Fontanny Niepodległości można zrobić zdjęcie na pamiątkę, w Domu Urbano najmniejsze będą mogły grać w „kuchni”, w „salonie” lub na „placu zabaw”, oglądać pokazy lalek i słuchać ulubionych bajek. Jednym słowem, różnorodne gry edukacyjne dla dzieci w każdym wieku pomogą im poruszać się w tak zagmatwanym i nieznanym świecie dorosłych, wybrać firmę dla siebie, a może przyszły zawód, i po prostu pozostać z rówieśnikami w „dorosłym” otoczeniu. W końcu dzieci „mają prawo wiedzieć”. To główne motto KidZania®. Chociaż sądząc po tym, że KidZania® w Dubaju jest siódmym takim parkiem na świecie, a jego „bliźniacy” znajdują się w Santa Fe, Monterrey, Tokio, Jakkart, Kochi i Lizbonie, nawet dorośli, którym się spodoba, spodoba się powrót do dzieciństwa.

Ceny biletów KidZania®: 125 drx (dla dzieci) i 90 drx (dla dorosłych).