Religia

Religią państwową w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest islam, na podstawie którego w dużej mierze zbudowane jest ustawodawstwo tego kraju.

Kraj szanuje również inne religie - nikomu nie zabrania się odprawiania obrzędów religijnych i świętowania świąt, pod warunkiem, że nie narusza to porządku publicznego i nie powoduje wrogości między narodami. Na przykład w Dubaju istnieją dwa chrześcijańskie kościoły: Najświętsza Maryja Panna i Święta Trójca dla imigrantów z Indii - Świątynia Kryszny, Świątynia Śiwy, Świątynia Sikh-Gurudwara.

Czy w Dubaju jest cerkiew?

Tak, w ZEA istnieje wspólnota Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego (Patriarchat Moskiewski). Społeczność nie ma jeszcze świątyni, ale w niektóre dni odbywają się regularne nabożeństwa. W Dubaju nabożeństwa odbywają się w budynku anglikańskiego kościoła Świętej Trójcy (w Bar Dubai, przy ulicy Ud Metha), w Sharjah w świątyni Kościoła Armeńskiego (dystrykt Yarmouk). W dniu 9 września 2007 r. Poświęcono kamień węgielny pod pierwszą rosyjską cerkiew na Półwyspie Arabskim, która zostanie zbudowana w Sharjah, w rejonie Al Yarmouk. Teraz parafianie zbierają datki na budowę kościoła, który oficjalnie będzie należał do parafii Świętego Apostoła Filipa, zarejestrowanej w ZEA.

Obejrzyj wideo: Jak działa religia? (Styczeń 2020).