Wzrost bezcłowy na lotnisku w Abu Zabi w pierwszym kwartale wyniósł 26,1%

Według firmy „Airports in Abu Dhabi” (ADAC) wielkość bezcłowej sprzedaży międzynarodowego portu lotniczego wzrosła w pierwszym kwartale 2010 r. O 26,1%. Oprócz zwiększenia tej liczby na stołecznym lotnisku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, firma niedawno ogłosiła wzrost liczby pasażerów w tym samym okresie, co „świadczy o powrocie zaufania konsumentów do sektora podróży i handlu metropolitalnego”.

„Wyniki pierwszego kwartału zachęcają nas. Fakt, że liczba pasażerów wzrosła o 12,3% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, potwierdza poprawność naszej wybranej strategii i jej pozytywny wpływ na współpracę z naszymi partnerami”, mówi Hureiz Almur bin Hureiz, dział komercyjny Dyrektor ADAC.

Według niego „wzrost sprzedaży bezcłowej ma miejsce we wszystkich segmentach, a zwłaszcza w perfumach, kosmetykach, napojach alkoholowych, złocie i elektronice, które są najbardziej popularne i poszukiwane”.

Kierownictwo ADAC spodziewa się, że w tym roku będzie rekordowo wysoki w sprzedaży detalicznej, z co najmniej 160 mln USD na koniec roku.