Po raz pierwszy na Bliskim Wschodzie w Abu Zabi odbędzie się Volvo Ocean Race

W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich podpisano przełomową umowę między Urzędem Turystyki w Abu Zabi (ADTA) a Volvo Ocean Race (Volvo Ocean Race), która pozwoli Gulf Maritime Entertainment Centre stać się portem gospodarzem sezonu 2011-2012 . Ponadto zespół z Abu Zabi weźmie w nim udział od pierwszego etapu wyścigu, zaplanowanego na jesień 2011 r. W hiszpańskim mieście Alicante.

Według przewodniczącego ADTA, szejka Sultana Bin Tahnuna AlNahyana, Volvo Ocean Race w Abu Zabi przyciągnie na całym świecie uwagę i zainteresowanie stolicą. Ponadto fakt ten będzie miał duży wpływ na profesjonalną publiczność żeglarską, miłośników i koneserów żeglarstwa.

Dzięki umowie podpisanej między Mubarakiem Al Muheiri, CEO ADTA, a Knutem Frostadem, CEO Volvo Ocean Race, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich będzie godna historii rozwoju żeglarstwa światowego i będzie pierwszym portem na Bliskim Wschodzie, który będzie gospodarzem wyścigu. Drużyny wyścigowe zaczną przybywać do Abu Zabi w styczniu 2012 roku.

Drużynowe regaty na jachtach żaglowych klasy Volvo-70 odbywają się od 1973 roku. Do 1997 r. Nosił nazwę Whitbread Round the World Race. Częstotliwość wyścigu do sezonu 2005-2006 była co cztery lata, jednak jego ogromny sukces i popularność w mediach decydowały o jego utrzymaniu co trzy lata. Regaty są podzielone na dziesięć etapów oceanicznych, z pośrednim finiszem w miastach: Kapsztad (Republika Południowej Afryki), Kochi (Indie), Singapur, Qingdao (Chiny), Rio de Janeiro (Brazylia), Boston (USA), Galway (Irlandia), Göteborg (Szwecja), Sztokholm (Szwecja).

Obejrzyj wideo: Bedoes & Kubi Producent - Wow official video (Grudzień 2019).