Gentlemen Perfumers: Caron. Echo swoich czasów

Dom perfumerii CARON otworzył swoje podwoje dla odwiedzających przy Rue de la Paix, 10, w Paryżu na początku 1904 roku. Niesamowity talent i wyjątkowy zmysł węchu założyciela domu - Ernesta Daltroffa, podniósł nazwę CARON do szczytu sukcesu nie tylko we Francji, ale i na całym świecie. CARON z radością połączył dwa niezwykłe talenty: Daltroff z jego wyjątkowym węchem lub, jak mówią perfumiarze „nos”, oraz Felicia Vanpuyi, ambitna była krawcowa, która została stałym projektantem wszystkich butelek CARON, aż do jej śmierci w 1967 roku w 93 lata.

Dziś CARON zasługuje na dumę z ponad trzech tuzinów perfum, znanych z nieporównywalnego bogactwa odcieni, konstrukcji doskonałej gamy aromatów i wzornictwa butelek. Dubaj ma unikalny buduar butikowy CARON w Wafi. Tam spotkaliśmy się z wiceprezesem i dyrektorem generalnym Caron Romain Ales.

Romain, jak opisałbyś dzisiaj Carona?

Caron House, który ma ponad sto lat, to czysta sztuka perfum oparta na tradycjach i cennych składnikach, których nikt inny nie używa. Caron to Dom Wysokich Perfum. Naszym głównym zadaniem jest realizacja marzeń kobiet, zarówno wszystkich, jak i każdej z nich.

Taka selektywność implikuje, że fani waszych duchów muszą być niezwykłymi kobietami, prawda?

Tak, kobieta, która wybiera Carona, jest zupełnie inna od innych. Nasze aromaty są utkane w taki sposób, że ujawniają pełnię swoich uczuć dopiero po dość długim czasie. Kobieta Caron jest elegancka i wyjątkowa. Wie dokładnie, czego chce w życiu. Dlatego chętnie wybiera jeden z naszych flagowych zapachów, który produkujemy od ponad 100 lat: „Narcisse Noir”, „Nuit de Noel”, „Bellodgia”, „Fleurs de Rocaille”, „Muguet du Bonheur”, „Lady Caron” lub „Pour une Femme”.

Które z zapachów Caron, z których dziś produkowanych jest około trzydziestu, można nazwać absolutnym bestsellerem, bez względu na to, w jakim kraju na świecie?

Być może najbardziej popularny z naszych zapachów nazwałbym „Nuit de Noel” („Noc Bożego Narodzenia”). Duchy te zostały wypuszczone przed pierwszą wojną światową, a przy okazji otrzymały oficjalne uznanie rosyjskiego dworu cesarskiego. Następnie, po rewolucji w 1917 r., Zostali zbanowani przez komunistów, ponieważ obchodzenie Narodzenia Chrystusa zostało w Rosji odwołane. I tak na początku lat 90. zdaliśmy sobie sprawę, że te nasze duchy odrodziły się. Są niezwykle popularne we Francji, w Rosji i innych krajach świata.

Jeśli chodzi o nasze inne zapachy, mogę tylko powiedzieć, że wszystkie nasze formuły są opatentowane i należą do domu Carona. Nie można ich powtórzyć. A wybór należy do klientów.

Perfumy Caron wyróżniają się oryginalnym i rozpoznawalnym opakowaniem, stworzonym przez Felicia Vanpuyi. Nie zamierzasz niczego zmieniać?

Kształt naszych butelek perfum przypomina prawdziwy francuski buduar z XIX wieku. Ten sam temat można znaleźć w designie wszystkich naszych markowych butików na całym świecie. Po co coś zmieniać? Jedyne, co robimy, to uzupełniać nasze butelki o kilka interesujących szczegółów, na przykład kryształy Swarovskiego lub produkować mniejsze butelki, aby ułatwić podróżowanie.

Krótko mówiąc, proszę powiedz mi, co to jest słynna „fontanna perfum” Caron?

Fontanny są instalowane w każdym z naszych butików; pozwalają klientom przyjechać do Caron i napełnić butelki perfumami, których chcą, bezpośrednio z fontanny. Jest to unikalna koncepcja, której nie mają inne domy perfumeryjne.

Caron to synonim prawdziwej kobiecości i oryginalności?

Zgadza się Jeśli kobieta nosi Caron, to zna swoją wartość i nie chce być jak inni.