Dyrektor UNESCO odwiedza ZEA - pierwsze miejsce światowego dziedzictwa

Dyrektor generalny UNESCO złożył wizytę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, aby odwiedzić Miejsce Światowego Dziedzictwa.

Irina Bokova, dyrektor generalna UNESCO, odwiedziła w tym tygodniu Al Ain, gdzie znajduje się pierwsze miejsce światowego dziedzictwa Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Jej trasa odbyła się z udziałem Muhammada Khalifa Al Mubaraka, przewodniczącego Departamentu Turystyki i Kultury w Abu Zabi (TCA Abu Zabi), zaczynając od Oazy Al Ain, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także wizyty w głównych historycznych i kulturalnych miejscach miasta w Abu Zabi takich jak Qasr Al Muwaiji i Al Jahili Fort.

Ta trasa zbiegła się w czasie ze szczytem kulturalnym, który odbył się w Abu Zabi w dniach 9-13 kwietnia, w którym wzięli udział wyżsi urzędnicy rządowi, sztuki, mediów i technologii. Manarat Al Saadiyat omówił rolę kultury w rozwiązywaniu strategicznych wyzwań naszych czasów.

Oaza Al Ain - jedna z najstarszych oaz zamieszkałych na świecie, na której dokonano znaczących znalezisk archeologicznych liczących ponad 5000 lat.

Podczas wycieczki po Al Ain Al Mubarak powiedział: „Al Ain jest żywym przykładem stałego zaangażowania Abu Zabi w ochronę zabytków reprezentujących bogatą i różnorodną historię ZEA”.

Irina Bokova powiedziała: „Miejsca dziedzictwa światowego Al Ain świadczą o bogactwie tradycji kulturowych Zjednoczonych Emiratów Arabskich. UNESCO tradycyjnie współpracowało z TCA Abu Dhabi, aby zmaksymalizować swój potencjał spójności społecznej, tożsamości i godności, a także wzrostu gospodarczego. Chcę złożyć hołd poświęceniu organów kulturowych w tworzeniu silnej strategii kulturalnej jako siły napędowej zrównoważonego rozwoju i pokoju. Musimy kontynuować współpracę w celu wykazania wartości dziedzictwa i wartości, które wnosi dla młodego pokolenia. To także nasza odpowiedź dla tych, którzy uciekają się do ignorancji, wypaczają historię i manipulują kulturą. W ten sposób możemy pokonać nienawiść i ekstremizm. ”