Rabaty na 10 tysięcy towarów będą obowiązywać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podczas Ramadanu

Sklepy detaliczne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będą oferować rabaty od 50 do 75% na 10 tysięcy towarów w dni Ramadanu.

Dubaj, ZEA. Ponad 600 sklepów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zaoferuje zniżki na 10 tysięcy towarów, od 50 do 75% podczas świętego miesiąca Ramadan. Całkowita „wartość” wszystkich rabatów jest współmierna do sumy 300 milionów dirhamów (82 milionów USD), czyli o 50 milionów więcej niż rok temu. Poinformowano o tym w Ministerstwie Gospodarki ZEA.

Tradycyjnie wiele sklepów zamrozi ceny podczas świętego miesiąca: w tym roku ceny nie wzrosną o 4500 produktów, czyli o 15% więcej niż w ubiegłym roku. Zgodnie z oczekiwaniami Ramadan rozpocznie się 27 maja, każdego dnia 21 000 ton owoców i warzyw będzie importowanych na rynek w Dubaju.

Podczas Ramadanu dział skontroluje sklepy, rynki i magazyny żywności we wszystkich emiratach - planuje się łącznie 450 inspekcji. Wzmocniona zostanie również kampania mająca na celu zwiększenie świadomości konsumentów na temat ich praw.

W pierwszym kwartale 2017 r. Odpowiedni departament ministerstwa otrzymał podobno ponad 10 tysięcy skarg dotyczących jakości towarów konsumpcyjnych, w tym zawyżonych cen, wadliwego działania elektroniki, złej jakości mebli i części zamiennych, kart kredytowych itp. W całości wycofano 275 tysięcy niskiej jakości z rynku ZEA towary, w tym 165 tysięcy samochodów i 90 tysięcy urządzeń elektronicznych.