Pracuj uczciwie, pracuj uczciwie

Wywiad: Elena Balina

Nasz wywiad z Sirakiem Muradyanem, dyrektorem generalnym grupy Al Khalidiah, odbył się w nowej siedzibie firmy, która znajduje się w nowo wybudowanym budynku Sharjah Islamic BankTower na nabrzeżu Sharjah, i zaczął od gratulacji za nowy dom.

Dzięki za gratulacje. Nasza siedziba została otwarta 4 miesiące temu, wynajęliśmy pokój w tym złotym wieżowcu na 18. piętrze, wyposażyliśmy go, zapewnił przytulność i zaczął działać. Otwarcie nowego biura częściowo odciążyło nasze biuro w Dubaju, w którym również wykonaliśmy bardzo dobrą naprawę.

Czy wzrosła także liczba pracowników firmy?

Powiem jeszcze więcej: grupa spółek Al Khalidiah nie tylko nie zmniejszyła liczby pracowników od początku recesji gospodarczej, ale wręcz przeciwnie, zwiększyła liczbę pracowników o 10–15%. Niestety nadal straciliśmy niektórych specjalistów w związku z decyzją o tymczasowym zamknięciu hotelu Marhaba Resort, ponieważ właściciel gruntu, na którym znajduje się hotel, trzykrotnie zwiększył wartość czynszu.

A jednak nie śledzisz okoliczności i nadal rozwijasz inne obszary swojej działalności?

Tak, zamknięcie licencji i hotelu Marhab nie jest w żaden sposób związane z naszą sytuacją finansową. I nadal będziemy mieć możliwość powrotu do tego problemu. Teraz nie stoimy w miejscu, poszerzamy zakres naszej działalności turystycznej. Firma Al Khalidiah Tourism otworzyła oficjalne przedstawicielstwo swojego oddziału w Dubaju w centrum Ałmaty, które rozpoczęło pracę w Kazachstanie 17 sierpnia br. Na naszym następnym spotkaniu z pewnością poinformuję współrzędne tego biura, aby zarówno obywatele Kazachstanu, jak i goście tego kraju mogli korzystać z naszych usług podczas pobytu w Ałma Acie.

Czy działalność biur w Sharjah i Dubaju będzie bezpośrednio związana z oddziałem w Ałma Acie?

Niewątpliwie Teraz mamy duży potencjał do dwustronnej wymiany turystów bez pośredników. Co więcej, firma nie ograniczy się tylko do rynku kazachstańskiego, planujemy zapewnić rynkowi lokalnemu możliwość podróży do krajów Azji Środkowej, w tym np. Kazachstanu, aby tam zorganizować sokolnictwo.

Czy firma ma jakieś specjalne oferty w najbliższej przyszłości?

Teraz otrzymujemy wiele ofert specjalnych po obniżonych cenach od naszych partnerów hotelowych. Ponadto zapewniamy naszym gościom usługę „bezwizowego”, szczególnie w przypadku pobytów w niektórych hotelach w Jumeirah (Dubaj) i Sharjah. Takie informacje nie powinny pozostawiać obojętnym naszym stałym gościom i tym, którzy szukają nowych niezawodnych touroperatorów w ZEA.

Jakie są twoje prognozy na nadchodzący sezon?

Jesteśmy optymistami i dlatego oczekujemy, że następny sezon będzie bardziej produktywny, wydajny i owocny niż w ubiegłym roku. Jesteśmy pozytywnie nastawieni i poważnie przygotowujemy się do „wysokiego” sezonu, ponieważ, jak wiecie, podczas kryzysu toczy się konkurencja dla każdego turysty, dla każdego klienta. Od wielu lat nasza firma wytrzymuje zaciętą konkurencję, oferując partnerom, organizatorom wycieczek i turystom usługi rezerwacji pokoi hotelowych, przyjmowania gości z różnych krajów i otwierania wiz. Zapewniamy transfery, organizujemy wycieczki i różne imprezy. Jednocześnie mamy niskie stawki operatorów, co pozwala wszystkim uczestnikom pozostać w wygranej.

Jakie zmiany są planowane w planie wycieczki?

Nikt nie wymyślił niczego nadprzyrodzonego, ponieważ w końcu Emiraty to młody kraj, a wycieczki po płytkach kotłowych istnieją od wielu lat, praktycznie od początku jego powstania. Nie warto ich wymieniać, to zestaw standardowych wycieczek, z których nie korzystają tylko leniwi, a czasem nawet nieprofesjonalni ludzie jeżdżą. Szkoda, że ​​zamknęli kolorowy pokaz laserowy „Jumana” w Al Sahrze, był bardzo udany i nie ma alternatywy. Ale powierzyłem to zadanie naszym przewodnikom, kierownikom działów, kreatywnym młodym pracownikom, aby opracowali ciekawe trasy, wnieśli nowe pomysły do ​​naszych wycieczek i wymyślili coś wyjątkowego dla Emirates. Opracowujemy teraz nowe katalogi, nowe broszury na wycieczki, dlatego chcę dodać coś bardziej złożonego i interesującego, co moglibyśmy przedstawić naszym turystom w tym roku.

Czy jesteś gotowy, aby pojawić się na wystawach turystycznych w pełni wyposażony?

W tym roku bierzemy udział w wielu wystawach turystycznych, które odbędą się w krajach WNP, w szczególności na Białorusi, Ukrainie, w Kazachstanie - w Astanie i Ałmaty, w Armenii, w Rosji - nie tylko w Moskwie, ale także w Petersburgu, Samara, Jekaterynburg. Poza tym planowana jest także podróż do Chin - w celu „eksploracji” chińskiego rynku kryje się tam niesamowicie duży potencjał.

Dla twoich przyjaciół z Emirate, ty też z pewnością przygotowujesz coś w rodzaju niespodzianki?

W tym roku nasza firma planuje, niezależnie i wspólnie z Stars Dome Group, przeprowadzić kilka wydarzeń kulturalnych, w tym pięć spektakli teatralnych i dwa programy pokazowe - Nasza Rosja i Klub Komediowy. Myślę, że nasi widzowie, przyjaciele i cała rosyjskojęzyczna diaspora ZEA będą zadowoleni i chętnie odpowiedzą na zaproszenie do odwiedzenia tych programów i przedstawień.

Wraz z tym przygotowujemy się do rocznicy - w 2010 r. Grupa spółek Al Khalidiah będzie obchodzić 15-lecie działalności. Przygotowania do obchodów rocznicy już trwają i mamy nadzieję, że redaktorzy Emiratów Rosyjskich wezmą udział zarówno w festiwalu, jak i w jego informacjach.

Jako starzy i lojalni przyjaciele grupy firm Al Khalidiah obiecujemy, że będziemy na wakacjach!

Obejrzyj wideo: WSZYSTKO CO ZŁE WYJDZIE Z TWOICH JELIT. OCZYSZCZANIE JELITA (Luty 2020).