Metro w Dubaju kosztuje poniżej Paryża i Londynu

Taryfa w metrze w Dubaju, która zostanie uruchomiona we wrześniu tego roku, będzie się wahać od 80 filów (0,20 USD) do 14 dirhamów (3,90 USD).

Metro w Dubaju zostanie podzielone na pięć stref, z których każda ma własne bezpłatne miejsca parkingowe dla pasażerów metra i bezpośrednie połączenie z innymi rodzajami transportu publicznego. Koszt jednorazowego przejazdu metrem wyniesie od 80 fils (0,20 USD) do 6,50 dirhamów (1,80 USD), w zależności od strefy, która jest tańsza niż bilet w paryskim metrze za 1,60 euro (około 8 dirhams). Bilety na wiele podróży w ciągu dnia będą sprzedawane w cenie 14 dirhamów (3,90 USD), co jest znacznie tańsze niż bilety londyńskiego metra, które są sprzedawane za 4 funty (około 24 dirhamów (6,5 USD)).

Według Dubajskiego Komitetu ds. Dróg i Transportu (RTA) oczekuje się, że co najmniej 30% mieszkańców miasta będzie korzystać z usług metra w pierwszym etapie. Przedstawiciele komitetu wyrazili również przekonanie, że taryfy w metrze w Dubaju będą bardziej przychylnie akceptowane przez mieszkańców Dubaju niż w przypadku kolejki jednotorowej na sztucznej wyspie The Palm Jumeirah, czyli 15 dirhamów (4,1 USD) za przejazd w jedną stronę i 25 dirhamów (7 USD) - w obie strony.

Przypomnijmy, że pierwsza linia metra „czerwona”, która zostanie otwarta we wrześniu, połączy 52-kilometrowy odcinek trasy z dzielnicy Rashidiya do Jebel Ali. Pasażerowie metra w Dubaju będą mogli przez jakiś czas parkować swoje samochody na bezpłatnych parkingach, podczas gdy będą podróżować po mieście pociągami metra.

Obejrzyj wideo: Ile pali samolot pasażerski? (Styczeń 2020).