Artysta na wózku inwalidzkim malował władcę Dubaju przez 500 godzin, trzymając pędzel zębami

Mężczyzna przykuty do wózka inwalidzkiego spędził 500 godzin, wyrażając wdzięczność władcy Dubaju, malując swój portret pędzlem w ustach.

Indyjski artysta Jessfer Keralite namalował duży, realistyczny portret Jego Wysokości Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, wiceprezydenta ZEA, premiera i władcy Dubaju, wraz z synem, szejkiem Hamdanem bin Muhammadem Al Maktoumem, kontrolującym pędzel ustami.

Od dzieciństwa Jessfer żyje z zanikiem mięśni, co ogranicza jego możliwości. W ciągu ostatnich kilku lat był na wózku inwalidzkim i ma trudności z poruszaniem rękami.

Pomimo faktu, że nigdy nie odwiedził ZEA, 31-letni artysta jest wdzięczny szejkowi Mohammedowi za wsparcie osób niepełnosprawnych. Ogromny portret jest hołdem dla władcy Dubaju za to, że w kwietniu ogłosił nowy status osób niepełnosprawnych: „ludzie decydujący”. Tak więc szejk Mohammed zainspirował Jessfera.

Ostatnie cztery miesiące artysta pracował nad portretem szejka Mohammeda i szejka Hamdana, księcia dubajskiego, który wspierał ludność paraolimpijską. Jessfer zajęło ponad 500 godzin, aby ukończyć plan, a także dużo „krwi, potu i łez”. Według zapewnień artysty czasami pracował nad obrazem przez dwie do trzech godzin dziennie, a innym razem poświęcał go cały dzień lub całą noc.