Baby Bling - miniaturowy dom towarowy dla dzieci

Wywiad: Elena Olkhovskaya

Kamelia Mohebi jest młodą i ambitną obywatelką Emiratów. Jest założycielką i właścicielką unikalnego butiku Baby Bling dla bardzo zamożnych rodziców noworodków. Jaka jest różnica między Baby Bling a innymi sklepami dla dzieci i dlaczego jest to bezwartościowe dla tych, którzy myślą, że wydawanie dużych pieniędzy na dzieci jest bezwartościowe? Sama Kamelia musiała odpowiedzieć, ponieważ w końcu jako pierwsza zaczęła to wszystko.

Camelia, jak narodził się pomysł otwarcia tego niezwykłego sklepu dla dzieci?

Sklep Baby Bling pojawił się w 2007 roku. Znajduje się w małym centrum handlowym Jumeirah Village w okolicy Jumeirah. Pomysł otwarcia go przyszedł od mojego przyjaciela, który miał kiedyś dziewczynę, która pracowała w Turcji i była właścicielem podobnych szpitalnych oddziałów szpitalnych w chwili narodzin dzieci. W tym czasie byłem kierownikiem marketingu i zajmowałem się organizowaniem różnych wydarzeń i uroczystości, ich projektowaniem, ponieważ bardzo lubię rysować. Jednym słowem zdecydowałem, że sklep dla dzieci to świetny pomysł. A dziś zajmuję tę niszę, która wcześniej nie była wypełniona przez nikogo w Dubaju. Nie, tutaj oczywiście jest kilka sieci wyspecjalizowanych sklepów dla dzieci, ale nie było takiej, która oferowałaby tak szeroką gamę prezentów stworzonych w chwili narodzin nowej osoby, a także towary do dekoracji sali szpitalnej i matki noworodka.

Po co dekorować salę szpitalną?

To jest wschodnia tradycja. Zwyczajowo gratulujemy matce, która właśnie urodziła dziecko w szpitalu. Tutaj w ZEA odbywa się cała ceremonia. Natychmiast po urodzeniu dziecka dziewczyny jego matki przychodzą do szpitala, dekorują pokój specjalnymi balonami i wstążkami, kładą ozdobne drzewo, na którym wiszą drobne upominki dla gości, kwiaty i tak dalej. Następnie szczotkują młodą matkę, pomagają jej w makijażu, ubierają ją w eleganckie ubrania i biżuterię, aby była gotowa na przyjęcie gości. Zazwyczaj trzydzieści do pięćdziesięciu osób może przyjść do szpitala w ciągu trzech dni, aby pogratulować i pobłogosławić matkę i dziecko.

Rzeczywiście ciekawa tradycja. W Rosji pierwsi goście są zwykle nazywani „semoliną”, gdy dziecko kończy miesiąc. Wcześniej tylko jego rodzice i dziadkowie go widzieli. Uważa się, że nie należy wcześniej dzwonić do gości, aby ich nie skrzywdzić, spowodować infekcję ...

Na Wschodzie przybywają również, aby pogratulować dziecku osiągnięcia pierwszego miesiąca życia. Ale samo narodziny dziecka w krajach wschodnich przypomina cud, dlatego gdy tylko porodowa kobieta zostaje zabrana do kliniki, wszyscy jej przyjaciele i krewni natychmiast „siadają” przez telefon i zaczynają dyskutować, co dać, kto i kiedy pójdzie do szpitala itd. . Tradycyjnie na Wschodzie jest wręczanie każdemu odwiedzającemu małego prezentu (zwykle dobrych cukierków i małej pamiątki). Odbywa się to nie tylko w Emiratach.

Gdzie jeszcze

Wydaje mi się, że dziś w Indiach jest bardzo powszechne, przynajmniej w moim sklepie jest wielu indyjskich klientów. Ponadto ostatnio pojawiło się wielu rosyjskich gości. Wciąż muszę się wiele nauczyć, aby zacząć rozumieć Rosjan, ale jestem pewien, że mogę im zaoferować coś wyjątkowego. Na początek prawdopodobnie zatrudnię sprzedawcę, który mówi po rosyjsku (śmiech). A jeśli ktoś zaoferuje mi franczyzę w Rosji, natychmiast się zgodzę, ponieważ mam już oferty z sąsiednich krajów, ale Rosja bardziej mnie podnieca. Z jakiegoś powodu wydaje mi się, że między naszymi narodami jest wiele wspólnego.

Co dokładnie oferujesz klientom Baby Bling i który z prezentowanych asortymentów jest najbardziej aktywnie wyprzedany?

Posiadamy luksusowe kosze upominkowe w postaci wózków wiklinowych lub innych form, w których znajduje się wszystko, od słodyczy dla gości matki i noworodka po zabawki, ubrania, butelki i sutki dla dziecka. Na życzenie kupującego możemy spersonalizować każdy prezent, umieścić imię dziecka na słodyczach, ubraniach i innych rzeczach. Narodzeniu osoby w Zjednoczonych Emiratach Arabskich towarzyszy dawanie i otrzymywanie prezentów. Dlatego powinny być piękne, oryginalne, a jeśli słodycze - to pyszne. Niektórzy ludzie robią i otrzymują najlepsze prezenty, inni są bardziej skromni. Dlatego początkowo moim pomysłem było, aby każdy mógł kupić w moim sklepie coś dla mamy, coś dla dziecka, coś dla gości i krewnych, coś dla domu, szczególnie dla pokoju dziecięcego. Dzisiaj w Baby Bling są ubrania dla matek, nie ma tak wielu wyborów jak dla niemowląt, ale nadal. Są też śmieszne prezenty, ubrania i buty dla niemowląt ozdobione kryształkami Swarovskiego i zabawnymi napisami. Wielu jest sceptycznych wobec takich strojów, ale myślę, że to świetnie. I większość matek się ze mną zgadza. Posiadamy również linię biżuterii dla noworodków z kamieniami szlachetnymi pasującymi do znaków zodiaku lub bez nich. Jeśli potrzebujesz czegoś specjalnego, możesz stworzyć własny zestaw w pół godziny.

Nie najtańszy, prawdopodobnie przyjemność?

Powiedzmy, że nie najdroższy, ale nie tani. Wszystko zależy od wyboru konkretnego nabywcy. Moim zdaniem w Baby Bling możesz odbierać prezenty zgodnie z dowolnym budżetem. Ale obliczenia oczywiście dotyczą bogatych rodziców.

Z jakimi fabrykami współpracujesz, aby zgromadzić tak różnorodne produkty pod jednym dachem i jednocześnie gwarantować jakość np. Czekolady?

Podpisaliśmy umowę z fabryką czekolady w Belgii, dlatego produkujemy własną czekoladę dla Baby Bling. Sami opracowaliśmy nawet projekt opakowania naszej czekolady. Powiem więcej, sam zrobiłem wszystkie wstępne szkice przyszłego sklepu. Ponadto posiadamy szeroką gamę designerskich produktów wiodących marek, a także własne linie i kolekcje. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli przyjrzysz się uważnie, Baby Bling to miniaturowy dom towarowy dla dzieci.

Czy to dziś jedyny sklep Baby Bling w Dubaju?

Jak dotąd tak. Ale otworzyliśmy to nieco ponad rok temu. Wcześniej sprzedawałem cały asortyment bezpośrednio z magazynu, a jednocześnie szukałem odpowiedniego miejsca dla sklepu. Oczywiście naprawdę chciałbym otworzyć Baby Bling w Mall of the Emirates. Moim zdaniem jest to najbardziej zajęty, jest wiele osób z różnych krajów. I myślę, że wielu kupujących polubi tam mój sklep.

Czy masz konkurentów?

Nie Przed Baby Bling nie było takiej koncepcji w ZEA. Możesz oczywiście iść najpierw do sklepu z ubraniami dla dzieci, następnie do markowego butiku z czekoladą, a następnie do sklepów z pamiątkami i kwiaciarniami, aby zebrać wszystkie niezbędne elementy jednego prezentu, lub po prostu przyjść do Baby Bling. I to wszystko. Moją grupą docelową są te matki, które chcą, aby ich dzieci były wyjątkowe. W końcu moje towary są w pewnym sensie dobrami luksusowymi i prawdopodobnie nie wszyscy ich potrzebują. Ale ci, którzy tego potrzebują, są gotowi pójść za nimi tutaj, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Nawiasem mówiąc, powiedzieli mi, że jesteś artystą i uczestniczysz w wielu wystawach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ...

Tak, maluję, ale kiedy mam wolny czas. I tylko mnie tak bardzo brakuje. Zacząłem malować jako student, kiedy studiowałem w Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy wystawiony w Dubaju w 2002 roku. W sumie kilka moich wystaw odbyło się w ZEA. Naprawdę lubię malować w nocy, kiedy nikt i nic mnie nie rozprasza. Z zewnątrz może się wydawać, że pracuję przez całą dobę, w rzeczywistości potrafię obliczyć swój czas i prawidłowo rozdzielić go między pracę i odpoczynek.

Sprzedajesz swoją pracę?

Tak, kiedy zostaną kupione. Jeśli wśród twoich czytelników są bogaci kolekcjonerzy, chętnie sprzedam im coś z mojego obrazu. Zarabię ​​pieniądze na otwarciu kolejnego butiku Baby Bling dla dzieci (śmiech). Oczywiście nie zaszkodzi zdobyć kogoś innego, aby wszystko było zrobione tak, jak powinno, ale ...

Czego oczekuje Baby Bling w przyszłości?

Chcę rozszerzyć naszą kolekcję biżuterii. Chcę organizować specjalne pokazy i wydarzenia dla dzieci i ich rodziców, aby zwrócić większą uwagę na ich sklep. I po prostu pracuj codziennie, dla radości wszystkich matek i ich noworodków.

Dziękuję, Kamelia.

Powodzenia

Podczas tworzenia numeru

Kamelia Mohebi, właścicielka i założycielka unikalnej koncepcji Baby Bling, została uhonorowana nagrodą Al Tomooh za najbardziej potencjalny pomysł na biznes. Nagroda Camellia została wręczona przez Jego Wysokości szejka Majida bin Muhammada bin Rashida Al-Maktouma, przewodniczącego Departamentu Kultury i Sztuki w Dubaju. Krajowy program finansowania małych i średnich przedsiębiorstw Al Tamooh został ustanowiony w 1998 r., A 31 marca 2009 r., Pod patronatem Szejka Majida, w siedzibie Emirates NBD Bank odbyła się piąta ceremonia wręczenia nagród za najlepsze krajowe innowacyjne projekty biznesowe.