System parkingowy SMS Dubai już działa

Nowy system płacenia za parkowanie za pomocą wiadomości SMS, o nazwie mPark, zaczął działać na głównej autostradzie w Dubaju. Szejk Zayed, a także w raportach Free Media Zone Dubai Media City i Internet City, Dubai Roads and Transport Committee (RTA).

Główną różnicą między mParkiem a tradycyjnymi metodami płacenia za parkowanie monetami i kartami kredytowymi RTA jest możliwość płacenia za czas parkowania poza samochodem. Aby dokonać płatności, kierowca musi znać kod strefy parkowania, w której opuszcza samochód: kod zostanie zapisany na wszystkich urządzeniach parkingowych. Następnie musisz wysłać wiadomość SMS na numer 7275 (analog słowa PARK), zawierający numer samochodu, kod strefy parkowania i godzinę zakończenia okresu parkowania. Opłaty parkingowe zostaną naliczone na saldo twojego telefonu komórkowego. Po obciążeniu płatności użytkownik powinien otrzymać wiadomość potwierdzającą w formie wiadomości SMS z centralnego komputera systemu, a informacje o płatności należy przesłać do asystenta parkowania. 10 minut przed końcem płatnego czasu parkowania kierowca otrzyma wiadomość SMS z przypomnieniem.

Płatności można dokonać wyłącznie z numeru firmy telekomunikacyjnej Etisalat. W przypadku usług mPark za każdą transakcję naliczane będzie 30 plików za każdym razem. Właściciele samochodów zarejestrowanych w Dubaju mogą korzystać z usługi w dowolnym momencie, bez uprzedniej rejestracji. Właściciele samochodów z tablicami rejestracyjnymi innych emiratów muszą najpierw zarejestrować się na stronie www.mpark.rta.ae, uzyskać nazwę użytkownika systemu, która zostanie następnie wykorzystana do płatności. W sierpniu system mPark zacznie działać w Bar Dubai, a w październiku w Deira.