Opłacalna inwestycja w wieczne wartości

Dziwne, ale dziś najpopularniejszym krajem wśród Rosjan nie jest wcale dostępna Turcja i nie prymitywna Anglia, ale gorące i aktywnie budowane Emiraty. Minimalna stopa zwrotu z nieruchomości w Dubaju wynosi 15% rocznie, średni zwrot z wynajmu wynosi 12-15% rocznie. Oprócz wysokiej rentowności, popyt na nieruchomości w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest ułatwiony przez ustawodawstwo, które nie stanowi żadnych przeszkód dla inwestorów zagranicznych i deweloperów, którzy zapewniają nieoprocentowane raty.

Na etapie przygotowawczym wystarczy, aby inwestor zapłacił 15% wartości nieruchomości, na początku budowy kolejne 10%, następnie fundusze są wypłacane w ratach, etapami. Ile kosztują nieruchomości w ZEA? Nietrudno założyć, że ceny są bardzo różne. Możesz zacząć interesować się rynkiem, mając do dyspozycji kwotę około 150-200 tysięcy USD, za te pieniądze możesz kupić nieruchomość na bardzo wczesnym etapie i przez 3 lata, podczas gdy budowa trwa - do sprzedaży. Jednak najczęściej nieruchomości w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są kupowane przez osoby prowadzące działalność gospodarczą w Rosji i chcące zdywersyfikować ryzyko: zazwyczaj są to zakupy o wartości od 1 do 5 milionów USD. W tym segmencie rynek emiratu, jak żaden inny, prawdopodobnie ma, co zaoferować ”.

Główną istotą inwestycji w Dubaju są inwestycje w zakup nieruchomości, a następnie jej odsprzedaż. Ciągły wzrost popytu na nieruchomości w Dubaju powoduje wzrost ich wartości, zapewniając wysoki zwrot z inwestycji.

Do chwili obecnej dwa najczęstsze rodzaje inwestowania w nieruchomości w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to: zakup gotowego obiektu z późniejszą dzierżawą oraz zakup obiektu w budowie z możliwością późniejszej odsprzedaży. Obie opcje są bardzo korzystne.

Mimo wybuchu globalnego kryzysu finansowego fundamentalna analiza pokazuje izolację rynku nieruchomości w Dubaju od globalnych problemów. Wynika to przede wszystkim z zastosowania bardzo rzetelnych zasad refinansowania „szariatu”, które początkowo nie pozwalały na działanie z subfinansowymi instrumentami hipotecznymi, przyciągając na rynek nieruchomości tylko prawdziwe pieniądze lub konsumentów końcowych, a nie tłum inwestorów wysokiego ryzyka - marginalnych spekulantów.

Pozytywna prognoza rozwoju rynku nieruchomości w średnim okresie (3–5 lat) wynika również z obserwowanych w kraju warunków społeczno-ekonomicznych, a mianowicie:

 • rządowe programy refinansowania realnej gospodarki;
 • trendy demograficzne, w szczególności przyspieszenie tempa wzrostu populacji Emiratów, zarówno ze względu na przyrost naturalny, jak i napływ cudzoziemców;
 • obecność wysoko wykwalifikowanych specjalistów i instytucji; opieka zdrowotna; opracowany uniwersalny system ubezpieczeń zdrowotnych;
 • szybki rozwój światowej klasy obiektów handlowych.

Zwracamy uwagę na najciekawsze projekty:

Wieża pałacowa w Dubai Silicon Oasis

Dubai Silicon Oasis to darmowa strefa ekonomiczna w Dubaju, która jest zintegrowaną przestrzenią do realizacji szerokiej gamy pomysłów. Na terenie kompleksu znajdą się ogrody, wodospady, boiska sportowe, restauracje, centra biznesowe, a powstanie Akademia Elektroniki i Projektowania, która przyciągnie specjalistów z całego świata i jednocześnie prognozuje duże zapotrzebowanie na mieszkania i wynajem w okolicy.

Palace Tower to wyjątkowy projekt, wielofunkcyjny budynek spełniający potrzeby ludzi biznesu, którzy wolą pracować w pobliżu własnych mieszkań. Składa się z dwóch wież, w których zmieści się 424 apartamenty, 150 biur, kilka centrów rozrywkowych i handlowych, restauracji, dwóch basenów, centrów fitness, przedszkola, meczetu.

 • Przy zakupie - 80%
 • Koszt Sq m - 3390 USD
 • Powierzchnia wynosi 1,353 metrów kwadratowych. m
 • Zakończenie - pierwszy kwartał 2009 r

Rezydencja Mirage

W Jumeirah Village South

Projekt Jumeirah Village South znajduje się w centrum Jumeirah - w najbardziej prestiżowej dzielnicy emiratu Dubaju z ekskluzywnymi hotelami, plażami, restauracjami i domami towarowymi. Jumariah Village South to dzielnica, która ucieleśni pokój, harmonię, zdrowie, szczęście i stanie się prawdziwym rajem dla tych, którzy chcą odejść od zgiełku metropolii. Pojawią się tutaj międzynarodowe szkoły, uczelnie, szpitale, kompleksy sportowe, restauracje, kluby nocne, spa-salony i centra handlowe.

Rezydencja Mirage (Rezydencja Mirage) to blok mieszkalny składający się z trzech sąsiadujących ze sobą budynków 10-16 kondygnacyjnych. W tej chwili są studia, apartamenty z 1 i 2 sypialniami.

 • Powierzchnia - od 44 do 92 metrów kwadratowych. m
 • Przy zakupie - 53%
 • Łączna cena sprzedaży - od 41 440 USD do 873 000 USD
 • Koszt Sq m - od 2600 USD

Miasto sportu w Dubaju

Pierwsze na świecie sportowe miasto tematyczne, zbudowane przy jednej z głównych autostrad „nowej Dubaju” przy Emirates Road, obejmujące kompleksy mieszkaniowe, do pracy i wypoczynku. Projekt Dubai Sport City obejmuje Bangash Residence, 20-piętrowy budynek strategicznie zlokalizowany wzdłuż kanału Canal Sport City.

Rezydencja Bangash

Projekt obejmuje 4 poziomy podziemnego parkingu, podium, szybkie windy, basen, ekskluzywne apartamenty z prywatnymi tarasami i ogrodem.

 • Powierzchnia - od 36 do 162 metrów kwadratowych. m
 • Przy zakupie - 30%
 • Płatne w lutym - 10%
 • Koszt Sq m - od 4422 USD
 • Zakończenie tego projektu to czerwiec 2011 r.

Zatoka biznesowa

Obszar ten jest nowym centrum biznesowym na Bliskim Wschodzie i jest uważany za jeden z najbardziej prestiżowych adresów na świecie.

Binarny

Budynek w Business Bay

Binary to coś więcej niż budynek biurowy. Jest to rodzaj niezależnego środowiska ze wspaniałym widokiem na zatokę i kanały, z których praktycznie nie trzeba wyjeżdżać. W tym kompleksie jest wszystko, aby zapewnić idealną przestrzeń roboczą i zoptymalizować proces pracy przy użyciu najnowocześniejszych technologii.

 • Przy zakupie - 75%
 • Koszt Sq m - 6485 USD
 • Powierzchnia - od 170 do 220 metrów kwadratowych. m
 • Koszt biur - od 373 000 USD do 520 000 USD

Gwiazda Dubaju

Jumeirah Lake Towers

Jumeirah Lake Towers to obszar sztucznych jezior, stawów i pięknych krajobrazów z atrakcyjnymi budynkami mieszkalnymi, biurami i punktami sprzedaży detalicznej, w których luksusowe drapacze chmur harmonijnie wznoszą się nad zielonymi ogrodami. Wspaniałe apartamenty oferują zapierające dech w piersiach widoki na jezioro. Jumeirah Lake Towers znajduje się wzdłuż Sheikh Zayed Road, między piątym a szóstym wiaduktem i składa się z 69 unikalnych wieżowców.

Dubai Star jest najjaśniejszą gwiazdą w okolicy Jumeirah Lakes Towers. Projekt oferuje luksusowy wybór wszelkiego rodzaju warunków do wypoczynku na najwyższym poziomie: tereny rekreacyjne, SPA, baseny, restauracje. Nowoczesna technologia, pierwszorzędne wyposażenie, niepowtarzalny styl, elegancja i luksus - wszystko to jest Dubai Star.

 • Przy zakupie - 85%
 • Koszt Sq m - 3390 USD
 • Powierzchnia - od 87 do 118 metrów kwadratowych. m

Dubaj - na długo pozostanie miastem sukcesu, stabilności i idealnym miejscem do inwestowania w nieruchomości.

Obejrzyj wideo: Inwestowanie w nieruchomości wciąż opłacalne? - Wojciech Orzechowski WiWN (Styczeń 2020).