Do 2021 r. Wydatki konsumpcyjne w ZEA wyniosły 261 mld USD

Dubajska Izba Handlowa przewiduje roczny wzrost dochodów konsumentów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na 7,5% w ciągu najbliższych pięciu lat.

Wydatki konsumentów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wzrosną w ujęciu rocznym łącznie 7,5% w ciągu najbliższych pięciu lat i przekroczą 261 miliardów dolarów do 2021 r. Ze względu na rosnącą populację, podała w raporcie Izba Handlowa w Dubaju.

„Rynek konsumencki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest w dużej mierze zdeterminowany przez szybko rosnącą populację o stosunkowo wysokich dochodach, które są kluczowymi podstawowymi czynnikami ekonomicznymi, które wspierają wiarygodne długoterminowe perspektywy wzrostu wydatków w tym kraju”, powiedział Hamad Buamim, dyrektor wykonawczy CCI.

W ubiegłym roku ZEA odnotowały najwyższe wydatki konsumpcyjne na rodzinę w regionie - 103 tys. USD.

Wydatki konsumpcyjne stanowiły 45% PKB ZEA, w porównaniu ze średnią 39% w regionie Zatoki Perskiej, 45% w krajach rozwijających się w Azji, 56% w UE i 68% w Stanach Zjednoczonych.

W ubiegłym roku segment mieszkaniowy był liderem wydatków, osiągając 75,7 mld USD (41% całkowitych wydatków), a następnie produkty żywnościowe i napoje bezalkoholowe (24,8 mld USD) oraz transport (16,7 mld USD).

Według prognoz do 2021 r. Segment łączności osiągnie najwyższe stopy wzrostu wynoszące 10,2% ze względu na wysoki wskaźnik penetracji komunikacji mobilnej i innych usług cyfrowych. Towary i usługi medyczne zajmą drugie miejsce wśród najszybciej rozwijających się segmentów z przewidywaną stopą wzrostu na poziomie 8,2%. Według raportu, hotele i gastronomia zajmą trzecie miejsce ze wzrostem o 8,1% rocznie.

Oczekuje się, że w przyszłości wysokie dochody, zmiany stylu życia i wzmocnienie koncepcji zdrowego stylu życia pobudzą popyt konsumentów na towary i usługi w kategoriach rodzinnych, takich jak edukacja i transport, a także koszty towarów i usług premium.

Obejrzyj wideo: Zawadzki, Bank Pocztowy: Ważnym elementem strategii do 2021 r. są usługi cyfrowe (Luty 2020).