Rosyjski święto narodowe w Dubaju

Po raz pierwszy od ośmiu lat od założenia rosyjskiego biura konsularnego w Dubaju, pod koniec maja w hotelu Movenpick Bur Dubai, konsul generalny Federacji Rosyjskiej w Dubaju i Emiraty Północne gościł przyjęcie z okazji zbliżającego się Dnia Narodowego - Dnia Rosyjskiego. Uroczystość, w której wzięło udział ponad 250 osób, odbyła się w świątecznej atmosferze, czemu towarzyszył wspaniały koncert artystów muzycznych, śpiewaków i tancerzy.

Podczas oficjalnej części przyjęcia przemówił rosyjski konsul generalny Siergiej Krasnogor, który podkreślił znaczenie wizyty w ZEA we wrześniu ubiegłego roku V.V. Putin, „który dał ważny impuls do intensyfikacji stosunków rosyjsko-emirackich”. Głównym gościem Emirate był Rashid Ahmed bin Fahd, Minister Środowiska i Wody.

Przyjęcie zostało uhonorowane obecnością starszego wiceprezydenta Emirates Ahmeda al-Khoury, szefów kilku dużych firm w Dubaju, konsulów generalnych w Dubaju, którzy wspólnie z ambasadorem Rosji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zjedli posiłek. Andrei Zakharov i jego żona.

Przedstawiciele Lukoila, Rustara, biur podróży, wybitni rosyjscy biznesmeni w świątecznych strojach, niektórzy od czasu do czasu ozdobieni dostojnymi „motylami”, prowadzili rozmowy w miłej, żywej atmosferze przy stołach i w palarni.

Na przyjęciu było wiele pięknych kobiet, w tym lokalnych, które oczywiście należy przypisać zasługom konsul generalnej Larisy Krasnogor, której udało się poruszyć piękną połowę lokalnego społeczeństwa. Artystyczna część wieczoru odbyła się doskonale, dzięki doskonałemu wykonaniu rosyjskich romansów Leny Kotowicz i umiejętności instrumentalistów Jewgienija Morozowa i Eleny von Heifen. Goście i uczniowie Sharjah Children's Music School ucieszyli gości.

Siergiej Krasnogor przedłużył majowe wakacje dla rosyjskiej kolonii w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w oczekiwaniu na Święto Narodowe, które nieco później obchodzono w pierwszej połowie czerwca, teraz na stronie Abudab.

Obejrzyj wideo: #85 Przez Świat na Fazie - Powrót - Gruzja, Rosja, Czeczenia (Październik 2019).