Rosyjskie Emiraty polecają

ODWIEDZENIE RESTAURACJI TO NIE TYLKO SOBOTA WAKACJI. TO SPOTKANIA, KOMUNIKACJA, WYPOCZYNEK I PRZYJEMNOŚĆ UNIKALNEJ KUCHNI. JEDEN BIZNES, ABY PISAĆ O WIADOMOŚCI I OFERTY WYSYŁANE PRZEZ HOTELE I RESTAURACJE, ORAZ INNE - ZAPYTAJ O TYCH, KTÓRZY MIESZKAJĄ TUTAJ DŁUGO CZAS I MOGĄ PODZIELIĆ WŁASNE WRAŻENIA. SPECJALNE ŚWIADECTWA ULUBIONYCH MIEJSC I TAJEMNIC PREFERENCJI ODKRYJĄ NASZYCH PRZYJACIÓŁ, KTÓRZY WIEDZĄ O TYM WSZYSTKIM, KTÓRYCH NIE SŁYSZYWANO.

Jarosław Kireev
Słowa kluczowe: sztuka, haute cuisine, wyrafinowanie

„Numerem jeden” w Dubaju jest oczywiście restauracja Gordon Ramsay Verre - projekt, który na początkowym etapie pokonał wiele trudności, ponieważ angielski styl restauratora nie łączył się z arabskim stylem prowadzenia działalności gospodarczej.

Ogólnie lubię restauracje Ramsey - w Londynie, Petrus i Boxwood Cafe. W ZEA - Verre. Świetne jedzenie, świetny wybór win, lekka atmosfera, bardzo przyjazny personel. Po pierwszej wizycie maitre zapamiętał moje imię, co jest niezwykłe i bardzo przyjemne dla Dubaju.

Kilka lat temu kobietą była szefowa restauracji, Angela Hartnet, mistrz pierwszej klasy i dama w wieku żelaza. Teraz wydaje się, że przeprowadziła się do Nowego Jorku, ale jakość stylu pozostaje.

Inną restauracją, która zasługuje na pochwały, są Vu's na 50. piętrze Emirates Towers. Bardzo przytulny, o stonowanych kolorach, romantyczny do niemożliwości. Kuchnia nie różni się niczym szokującym ani niezwykłym zestawem składników: klasyczny sprawdzony na cząsteczki, doskonale ugotowany i równie dobrze podany.

Vu's jest również dobre, ponieważ zaraz po obiedzie możesz pójść na górę do baru z pięknymi widokami na Dubaj w nocy. Bar jest mały, bardzo spokojny - można wypić kilka koktajli i zrelaksować się przy dobrym jazzie.

Ostatni raz byłem powalony na koktajl Tangerine Dream, który składał się z posiekanych strąków gorącej tajskiej papryki, plasterków mandarynki, miodu, różowego syropu, rumu i, jak się wydaje, likieru Cointreau. Dwa koktajle - i już żałowaliśmy, że doszliśmy do baru bez spadochronów. To prawda, że ​​przez długi czas nie mogła zasnąć w domu: koktajl jest dobry tylko wtedy, gdy planowano kontynuować przyjęcie do trzeciej nad ranem.

Restauracja Verre
Znajduje się w Hilton Dubai Creek
Godziny otwarcia: od 19.00 do 24.00
Dress code: smart-casual (lub smart)
Tel .: +9714 -2271111

Restauracja i bar Vu's
są w Jumeirah Emirates Towers
Godziny otwarcia: od 19.00 do 24.00 (restauracja), od 18.00 do 03.00 (bar)
Dress Code: elegancki-swobodny
Tel .: +9714 330 0000

Oksana Urmanova
Słowa kluczowe: styl, glamour, atmosfera

Gdzie szukać dobrej jakości jedzenia? Bez wątpienia poleciłbym włoską restaurację Bice w hotelu Hilton Jumeirah. Panuje relaksująca atmosfera z pianinem i muzyką na żywo. Proste, ale urozmaicone menu - wszystko jest pyszne, ale powinieneś przyjść tutaj na makaron z niezwykle delikatnymi sosami. Obsługa jest na dość wysokim poziomie - kelnerzy są świadomi swojej pracy i zawsze są gotowi pomóc w wyborze potraw.

Gdzie lepiej wybrać się na przekąskę podczas zakupów lub po prostu porozmawiać z dziewczynami? emporio cafe w Mall of the Emirates. Przyciemnione oświetlenie tworzy tak przyjemną atmosferę, że wszyscy wokół ciebie wydają się piękni, pomimo braku licencji na alkohol w kawiarni. Stylowa publiczność, często możesz spotkać się ze sławnymi ludźmi. Tak i oczywiście pyszne desery!

Gdzie mogę się zrelaksować z przyjaciółmi? W Dubaju jest wiele takich placówek, ale chciałbym podkreślić niektóre z nich. Na przykład Buddha Bar, za dobry wybór muzyki i szeroki wybór miejsc na kolację. Wolę przytulny salon na górze, serwujący pyszne sushi i koktajle. Oczywiście stoły należy rezerwować z wyprzedzeniem.

Podobał mi się nowy elegancki bar China Moon Champagne w Raffles Dubai. Może dlatego, że niedawno otworzył, nie ma tam tak wielu ludzi, a kelnerzy są bardzo uprzejmi. Ogromny wybór koktajli, w tym tych przygotowywanych na bazie szampana. Zaoferowali nam kawior Beluga jako przystawkę, kosztując od 2400 drxów, ale ograniczyliśmy się do świeżych ostryg w cenie 170 drx za tuzin i kołysząc się na huśtawce, udaliśmy się do azjatyckiej restauracji Asiana, gdzie skosztowaliśmy niedrogiegoale pyszny krab z warzywami.

Restauracja Bice
Znajduje się w Hilton Jumeirah
Godziny otwarcia: od 12.00 do 24.00
Dress Code: elegancki-swobodny
Tel .: + 971-4-399 1111

Restauracja i bar Buddha Bar
znajduje się w Grosvenor House
Godziny otwarcia: od 20.00 do 02.00
Dress Code: elegancki-swobodny
Tel .: + 971–4399 8888

Restauracja Asiana i szampan China Moon
znajduje się w Raffles Dubai
Godziny otwarcia: od 11.00 do 01.00 (restauracja), od 19.00 do 02.00
Dress Code: elegancki-swobodny
Tel .: 971–4–324 8888

Obejrzyj wideo: Zjednoczone Emiraty Arabskie (Marzec 2020).