Kredyt hipoteczny od Barclays dla Rosjan

Kredyt hipoteczny najstarszego brytyjskiego banku dla obywateli Rosji, WNP i Bałtyku stał się rzeczywistością

Groupse7en Properties z siedzibą w Dubaju podpisała umowę na wyłączność z Barclays, najstarszym brytyjskim bankiem, z ponad 27 milionami klientów w 50 krajach.

Odtąd każdy obywatel Rosji, WNP i krajów bałtyckich może uzyskać kredyt hipoteczny i nabyć nieruchomości Dubaju na korzystnych warunkach. Poprosiliśmy Milę Hargreves i Evgenię Poletaeva, konsultantów ds. Sprzedaży, Groupse7en Properties, o szczegóły tej wyjątkowej oferty.

- Do jakiej kategorii kupujących skierowana jest Twoja oferta z Barclays?

- Barclays jest jedynym bankiem udzielającym specjalnych kredytów hipotecznych dla obywateli byłej Unii. Kredyty hipoteczne od Barclays to pożyczki dla osób pragnących nabyć nieruchomości na wynajem lub w budowie na obszarach deweloperskich o statusie freehold (pełna własność) na własny użytek lub późniejszy wynajem. Jest on dostarczany osobom wszystkich narodowości, zarówno mieszkańcom ZEA, jak i tym, którzy nie mają tego statusu.

- Czy mogę uzyskać pożyczki na jakiekolwiek projekty lub czy istnieją jakieś ograniczenia?

- Będąc dość selektywnym, Barclays Bank udziela pożyczek na projekty renomowanych deweloperów, w tym Emaar, Nakheel, Dubai Properties, ETA Star i Seven Tides. Barclays udziela pożyczek na zakup nieruchomości już wybudowanych i będących w budowie, a także na wcześniej opłacone nieruchomości. Kredytowane są zarówno użytkownicy końcowi, jak i ci, którzy zamierzają wynająć swoją nieruchomość. Właściciele wcześniej opłaconej nieruchomości mogą również uzyskać pożyczkę.

Barclays Bank ma konkurencyjne oprocentowanie banku (BMR - Barclays Mortgage Rate) i skuteczne metody płatności, co jest ważne. Kredyty udzielane są nie tylko w dirhamach ZEA, ale także w dolarach amerykańskich, funtach szterlingach brytyjskich i euro.

I wreszcie, nie trzeba przychodzić do biura banku: sami eksperci banku przychodzą do klienta, aby sporządzić dokumenty. Procedura wydawania wstępnej opinii na temat pożyczki jest uproszczona i zajmuje nie więcej niż 24 godziny od daty złożenia pełnego pakietu dokumentów.

- Jakie są kryteria kredytowania?

Minimalny wiek odbiorcy pożyczki wynosi 21 lat, maksymalny 70 lat w momencie spłaty. Stosunek wielkości pożyczki do kosztu nieruchomości bezpośrednio od dewelopera (LTV) wynosi maksymalnie 90% kosztów willi i 80% wartości mieszkań. Dla rynku wtórnego - stosunek wielkości pożyczki do kosztu nieruchomości - maksymalnie 80% kosztów willi, 75% kosztów mieszkań. Jednocześnie minimalna kwota pożyczki wynosi 137 000 USD, maksymalna to 2 740 000 USD Minimalny okres pożyczki wynosi 5 lat, a maksymalny 25 lat. Średnia stopa oprocentowania pożyczki wynosi 9,10% rocznie. Powyższe informacje koniecznie wymagają wyjaśnienia w każdym indywidualnym przypadku. Bank może zmienić stawkę.

- Jakie są warunki ubezpieczenia?

Aby uzyskać pożyczkę, musisz przedstawić polisę na ubezpieczenie na życie i nieruchomości. Polisa ubezpieczenia na życie w wysokości wydanej pożyczki musi zostać wydana i przekazana bankowi. Konieczne jest również zapewnienie polisy ubezpieczeniowej nieruchomości na willę lub inną nieruchomość, jeżeli nie są one objęte systemem ubezpieczeń grupowych przez generalnego dewelopera.

- Jakie dokumenty powinien dostarczyć wnioskodawca?

Jeśli głównym dochodem wnioskodawcy jest pensja, musisz podać:

  1. Zaświadczenie o wypłacie wynagrodzenia za ostatnie 6 miesięcy dla mieszkańców ZEA i podobne zaświadczenie za 6 miesięcy z pracy w krajach byłej Unii, jeśli wnioskodawca nie jest rezydentem Emiratów.
  2. Oficjalny list w sprawie wysokości wynagrodzenia na firmowym papierze firmowym z pieczęcią.

Obejrzyj wideo: BANKI I KONTO W UK (Styczeń 2020).