Sea Heals

Svetlana Gorshkova, profesjonalna kosmetyczka w Dubaju, chętnie odpowie na pytania naszych czytelników. Czekamy na Wasze listy i sugestie dotyczące piękna i zdrowia na adres [email protected]

Dzisiaj Svetlana opowie nam o jednym z najmodniejszych teraz i oczywiście przydatnych
zabiegi w salonach kosmetycznych - talasoterapia.

Wszyscy musieli słyszeć słowo talasoterapia. Wiele osób już zapoznało się z tą procedurą w salonach spa lub kosmetycznych, a reszta zgaduje tylko, co to jest. Istnieje opinia, że ​​ten drogi rodzaj leczenia jest „przepisywany” wyłącznie zamożnym kobietom, które chcą pozbyć się cellulitu lub schudnąć. Wcale nie! Rzeczywiście talasoterapia to nie tylko zabieg estetyczny, ale także zabieg leczniczy, równie przydatny dla mężczyzn i kobiet, osób starszych i dzieci. Co kryje się za tym pięknym słowem?

Talasoterapia (termin pochodzi od starożytnego greckiego słowa talassa - morze) to zabieg wykorzystujący wodę morską, błoto, muł, piasek, algi i morskie powietrze. Nawet w starożytnej Grecji, Chinach i Egipcie znane były wyjątkowe właściwości lecznicze glonów, aw Cesarstwie Rzymskim wraz z morzem korzystano z kąpieli w zimnych i gorących źródłach. Hipokrates, Cyceron i Arystoteles pisali w swoich pismach o korzyściach pływania w wodzie morskiej. Ale, o dziwo, oficjalna medycyna zwróciła się w stronę morza dopiero w XVIII wieku, kiedy angielski doktor Charles Russell w swojej pracy Korzystanie z wody morskiej (1753) opisał jej działanie terapeutyczne. Prawdziwe uznanie i sam termin „talasoterapia” pojawił się w XIX wieku dzięki badaniom francuskich biologów Claude Bernard i Rene Cuthon, którzy w 1904 r. Przedstawili raport na Międzynarodowym Kongresie Medycznym na temat podobieństwa składu wody morskiej i płynu owodniowego.

Współcześni naukowcy udowodnili tożsamość składu chemicznego wody morskiej i osocza krwi, a nowe technologie pozwalają na rozwój talasoterapii i tworzenie nowych produktów kosmetycznych opartych na leczniczych właściwościach soli mineralnych, gliny i planktonu. Woda morska jest bogata w minerały i pierwiastki śladowe, takie jak siarka, wapń, magnez, potas. Woda wykorzystywana do celów leczniczych wydobywana jest daleko od wybrzeża na głębokości nie mniejszej niż 5 metrów. Taka woda jest najczystsza i nasycona przydatnymi substancjami.

Talasoterapia oparta jest na balneologicznych metodach leczenia, takich jak masaż, okłady z alg (algoterapia), specjalne ćwiczenia w podgrzewanej wodzie morskiej, inhalacje morskie, dusze My, mieszkający w Emiratach, mamy szczęście. Jesteśmy już na wodach. i terapia błotna. Procedury te mają korzystny wpływ na zaburzenia krążenia w nogach, bóle stawów, reumatyzm, częste choroby układu oddechowego, cellulit, stres, bezsenność, apatię i zmęczenie. Przeciwwskazaniami są stany zapalne skóry, choroby zakaźne i onkologiczne. Jeśli układ sercowo-naczyniowy jest zaburzony, zaleca się skonsultowanie z lekarzem przed rozpoczęciem kursu.

Na całym świecie talasoterapia jest uważana za jeden z najpopularniejszych rodzajów rekreacji i rehabilitacji. Najbardziej znane kurorty to Antibes i kąpiele morskie Monte Carlo na wybrzeżu Morza Śródziemnego, na wybrzeżu Atlantyku - kurorty La Baule, Vannes, Quiberon i Biarizz. Aktywnie rozwijają się nowe centra talasoterapii. Na przykład ostatnio Tunezja stała się niezwykle popularna.

My, mieszkający w Emiratach, mamy szczęście. Jesteśmy już na wodach. I chociaż nie ma jeszcze specjalistycznego centrum talasoterapii, w prawie wszystkich spa i dużych centrach kosmetycznych zabiegi przeprowadzane są przy użyciu wstępnych zabiegów opartych na morskich wodach termalnych. Na przykład PHYTOMER i REPECHAGE. Również „morskim” produktem kosmetycznym jest seria THALGO. Produkty te są używane w Dubai Marine Beach Resort & SPA. Centra spa hoteli, takich jak The Jumeirah Beach, Sheraton Jumeirah Beach, Oasis Beach Hotel, Hilton i Jebel Ali Golf Resort używają angielskich kosmetyków medycznych ELEMIS. I chociaż większość preparatów tej marki oparta jest na olejkach aromatycznych, procedury antycellulitowe i detoksykacyjne wykonuje się przy użyciu preparatów zawierających sól morską i algi (algi Bladderwrack). Six Senses SPA (Madinat Jumeirah) współpracuje z australijskimi produktami SODASHI, w hotelu Ritz Carlton z BABOR (Niemcy) oraz w Royal Mirage ze słynną francuską GIVENCHY. We wszystkich tych markach, podobnie jak w wielu innych, istnieją produkty zawierające sól morską, glinę, błoto i ekstrakty z alg.

Wielu uważa procedury w wysokiej klasy instytucjach za bardzo drogie, ponieważ kosztują one średnio od 200 do 500 drx., Ale nie możemy zapominać, że we wszystkich spa są systemy zniżek. Na przykład, jeśli kupisz pakiet zabiegów, idź w grupie kilku osób lub po prostu zapłać pełny dzień spa - ogromne zniżki. Ponadto jedna z takich „podróży” będzie energetyzowała cię na długi czas.

W naszych szalonych czasach wysokiej technologii, komputeryzacji i szalonego tempa, kiedy depresja i stres nie są już uważane za nastrój i zły nastrój, zamieniający się w poważne choroby, potrzebne są tylko krótkie przerwy. Rozejrzyj się, spójrz w głąb siebie ...

Życie urodziło się w oceanie - i prawdopodobnie dlatego woda działa na nas tak pacyfikująco, a morskie powietrze nasycone ozonem leczy. Czasami trzeba po prostu iść nad morze! Tak przyjemnie jest pływać w ciepłej wodzie, a wieczorem wędrować boso po mokrym piasku. Ciesz się więc powietrzną, morską i talasoterapią - nieocenionym darem, który dała nam natura.

Obejrzyj wideo: Steven Universe. Steven Heals Lapis - Ocean Gem. Cartoon Network (Styczeń 2020).