Dubai Crown Prince chwali bezzałogową taksówkę powietrzną

Crown Prince of Dubai był obecny podczas próbnej premiery pierwszej na świecie latającej bezzałogowej taksówki.

W poniedziałek w Jumeirah Beach Park w Dubaju odbył się próbny start pierwszej na świecie bezzałogowej latającej taksówki. W wydarzeniu wziął udział szejk Hamdan bin Muhammad Al Maktoum, książę koronny Dubaju.

Dwumiejscowy pojazd o nazwie AAT, opracowany przez niemiecką firmę Drocal, jest w stanie przewozić ludzi bez udziału pilota.

„Po uderzającym sukcesie pierwszego bezzałogowego metra w regionie cieszymy się z dzisiejszego lotu testowego AAT” - powiedział szejk Hamdan - „to kolejny dowód naszego zaangażowania w pozytywne zmiany”.

„Promowanie innowacji i wdrażanie najnowszych technologii przyczynia się nie tylko do rozwoju kraju, ale także do tworzenia mostów na przyszłość” - dodał.

Mattar Al Thayer, CEO i prezes zarządu Roads and Transport Authority (RTA), powiedział, że AAT ma „najwyższe standardy bezpieczeństwa”.

„Jest również wyposażony w dodatkowe spadochrony awaryjne, dziewięć autonomicznych systemów akumulatorowych oraz system szybkiego ładowania akumulatorów i system wtykowy” - powiedział.

Pełne naładowanie baterii zainstalowanej w prototypie zajmuje dwie godziny. Powiedział, że w wersji produkcyjnej czas ten zostanie znacznie skrócony.

Al Thayer powiedział: „Lot testowy AAT odzwierciedla wytyczne Jego Wysokości Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, wiceprezydenta i premiera ZEA oraz władcy Dubaju, aby zmienić Dubaj w najmądrzejsze miasto na świecie”.

AAT można zamówić za pomocą aplikacji. W ciągu najbliższych pięciu lat RTA będzie współpracować z Urzędem Lotnictwa Cywilnego w Dubaju, aby zapewnić integrację AAT z systemem transportu emiratu.

Ogłoszenie wideo: