Elitarny zegarek IWC Boris Becker Limited Edition

Boris Becker, sześciokrotny mistrz Wielkiego Szlema i jeden z najlepszych tenisistów na świecie, wyraził zgodę na wydanie limitowanej serii nominalnych zegarków wiodącej szwajcarskiej firmy zegarkowej IWC Schaffhausen.

W 1985 roku Boris zrobił plusk w świecie tenisa - zarówno jako najmłodszy sportowiec, który wygrał Wimbledon (miał wtedy nieco ponad 17 lat), oraz jako pierwszy mistrz z Niemiec w tym turnieju. „Minęło 20 lat”, mówi Jean-Franco d'Atti, menedżer marki IWC, „odkąd ten utalentowany tenisista wygrał swój pierwszy turniej Wielkiego Szlema. Zdecydowaliśmy się uczcić rocznicę tego wydarzenia, wprowadzając naszą wyjątkową serię luksusowych zegarków”.

Rezultatem IWC jest zegarek ze stali nierdzewnej, który będzie dystrybuowany na całym świecie w obiegu tylko 250 artykułów. Ozdobione są wizerunkiem mistrza, wygrawerowanym na tylnej ścianie skrzynki. W podniesionych rękach tenisista trzyma rakietę i piłkę. Portret jest oprawiony w angielski napis „Boris Becker. Zwycięstwo w Wimbledonie 1985”. Ciemnozielona tarcza i odpowiedni pasek ze skóry krokodyla, według twórców, są kojarzone z soczystymi trawnikami tego legendarnego meczu.