Bezpieczeństwo, niezawodność, komfort

Utworzona 28 stycznia 1992 r. Dekretem Prezydenta Republiki Uzbekistanu I.A. Karimowa, firma uzbecka Havo Yollari w ciągu 14 lat swojego istnienia stała się jedną z najpotężniejszych w WNP i konkurencyjną na międzynarodowym rynku lotniczym. Bezpieczeństwo lotów jest głównym kryterium dla krajowych linii lotniczych Uzbekistan Airways

Jedną z pierwszych międzynarodowych tras otwartych przez krajową linię lotniczą Uzbekistanu Havo Yollari była Taszkent-Sharjah.

Współpraca Zjednoczonych Emiratów Arabskich z Uzbekistanem rozpoczęła się w 1991 r., Kiedy ogłoszono niepodległość Republiki Uzbekistanu. Warto również zauważyć, że oba kraje mają wiele wspólnego w kulturze i tradycji. Jak wiecie, od czasów starożytnych najtańszym sposobem na zbliżenie krajów i rozwój ich stosunków był handel. Rozpoczął się pierwszy transport lotniczy na trasie Uzbekistan - Zjednoczone Emiraty Arabskie. Uzbekistan Airways uruchomił regularne loty z Taszkentu do Szardży w 1992 roku. Początkowo odbywały się jednorazowe loty czarterowe.

Przeprowadzanie progresywnych reform gospodarczych i legislacyjnych w Uzbekistanie uprościło procedurę handlu i biznesu między krajami. Znacznie wzrósł ruch lotniczy. Uzbekistan Airways stopniowo regulował przepływ towarów, nadając im cywilizowany charakter. Do republiki zaczęto dostarczać różne towary: elektronikę i komputery, urządzenia przemysłowe i gospodarstwa domowego, tkaniny i materiały budowlane. Lotnisko w Taszkiencie stało się punktem tranzytowym do transportu towarów do innych krajów Azji Środkowej - takich jak Kirgistan, Turkmenistan i Tadżykistan.

W 1997 r. Krajowa linia lotnicza Uzbekistan Airways została uznana za jedną z najlepszych linii lotniczych w Szardży dla ruchu towarowego. Podpisanie w 1998 r. Międzyrządowej umowy o ruchu lotniczym między Republiką Uzbekistanu a Zjednoczonych Emiratami Arabskimi nadało nowy impuls rozwojowi wzajemnie korzystnej współpracy.

Firma posiada nowoczesną flotę samolotów, w tym Airbus-310, Boeing-757, Boeing-767, RJ-85; najnowsze systemy nawigacji, całkowicie zrekonstruowane i zgodne z międzynarodowymi standardami, lotniska, a także wysoce profesjonalny personel. Zestaw kryteriów stanowi gwarancję wysokiego stopnia bezpieczeństwa lotu, a za to Uzbek Airlines był wielokrotnie nagradzany nagrodami Międzynarodowego Funduszu Bezpieczeństwa Lotniczego, nagrodą Euromarket 2000 za działalność gospodarczą oraz nagrodami Międzynarodowego Stowarzyszenia Portów Lotniczych.

W 2005 r. Uzbekistan Airways zdobyło dyplom honorowy prezesa Światowego Funduszu Bezpieczeństwa „Za osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa lotniczego” oraz pamiątkową odznakę Boeinga za wskaźniki wysokiej niezawodności osiągnięte w ciągu 10 lat, podczas których firma eksploatuje samoloty tego typu.

Linia lotnicza obsługuje regularne loty do ponad 40 punktów, w tym do Ameryki, krajów Europy, Bliskiego i Środkowego Wschodu, Azji Południowo-Wschodniej i Azji Środkowej,
CIS. Harmonijne połączenie zgromadzonego doświadczenia i tradycji, biorąc pod uwagę praktykę międzynarodową i wprowadzenie zaawansowanych usług informatycznych, stawia Uzbekistan Airways w gronie najbardziej udanych i dynamicznie rozwijających się linii lotniczych na świecie.

W ciągu ostatniego 2005 roku firma osiągnęła wzrost we wszystkich kluczowych wskaźnikach. W ubiegłym roku ponad 1,6 miliona pasażerów korzystało z usług uzbeckich linii lotniczych.
W branży lotniczej jednym z głównych wymagań dla każdej linii lotniczej jest konkurencyjność. Uczciwość można zdobyć tylko wtedy, gdy optymalna flota samolotów będzie operować na trasie, na której konkurencja staje się coraz trudniejsza. W przyszłości, do 2010 r., Linie lotnicze będą tworzyć trzy typy samolotów: długodystansowy, średni- i krótkodystansowy.

Ostatni rodzaj lotów w stanie Uzbekistan (i do krajów sąsiednich) o długości od 600 do 800 km będzie wykonywany zmodyfikowanym samolotem IL-114, który spełnia wszystkie współczesne standardy. Samoloty takie jak Airbus lub Boeing będą kursowały na liniach średniego zasięgu o długości od 3 do 3,5 tys. Km. Flota samolotów długodystansowych linii lotniczych już się rozwinęła: są to modele Boeing-767 i Boeing-757.

Grupa UZBEKISTAN AIRWAYS TECHNIC zajmuje się utrzymaniem zdatności do lotu i pełną obsługą sprzętu tej kategorii, w tym najbardziej skomplikowanych typów. Centrum obsługi technicznej i napraw samolotów UZBEKISTAN AIRWAYS TECHNIC, zlokalizowane na lotnisku w Taszkiencie na podstawie zakładu naprawy samolotów, w ścisłej współpracy z renomowaną firmą LUFTHANSA TECHNIC zapewnia wsparcie techniczne i usługi naprawcze dla zachodnich samolotów. Będąc posiadaczem certyfikatu JAR-145, to centrum na wysokim poziomie wykonuje szczególnie skomplikowane prace konserwacyjne na samolotach Airbus-310, Boeing-757 i Boeing-767, aż do tak czasochłonnej formy naprawy, jak C4-Check.

Uzbekistan, położony na skrzyżowaniu tras lotniczych między Europą a Azją Południowo-Wschodnią, jest obiecującym centrum transportowym, które zapewnia transport pasażerów i towarów, a Międzynarodowe Lotnisko w Taszkencie jest największe w całym regionie Azji Środkowej. To nie przypadek, że projekt rozwoju National Airlines na okres do 2010 roku uważa za możliwe miejsce do stworzenia wielofunkcyjnego węzła transportowego, takiego jak lotniska w Sharjah i Dubaju. Proponuje się utworzenie hubu towarowego na podstawie lotniska Samarkand, który również jest
centrum turystyki międzynarodowej.

W dużej mierze dzięki kampaniom reklamowym Uzbekistan jest obecnie dość znany w świecie arabskim. Oficjalne delegacje i grupy turystyczne z Zjednoczonych Emiratów Arabskich i innych krajów regionu odwiedzają historyczne miasta republiki - Samarkandę, Bucharę, Chivę, Shakhrisabz, które słyną z zabytków architektury. Uzbek Airlines są tutaj po prostu niezastąpione.

Wydajność, poprawność, zapewnienie bezpieczeństwa na ziemi i na niebie, wypełnianie obowiązków i wysoka jakość usług - taki jest obecny styl pracy krajowej linii lotniczej Uzbekistan Airways, co czyni ją godnym partnerem biznesowym.

Uzbekistan Airways ma przedstawicielstwo w biznesowej części Szardży oraz biuro na międzynarodowym lotnisku tego miasta. Regularne loty pasażerskie na trasie Taszkent - Szardża - Taszkent są obsługiwane dwa razy w tygodniu komfortowymi samolotami Airbus-310 i Boeing-767. Nawiasem mówiąc, w historii linii lotniczych Sharjah International Airport stał się pierwszym zagranicznym portem, do którego lot odbył się na Boeing-767 w grudniu 1996 roku.

Firma „Uzbekistan Airways” jest zawsze zadowolona ze swoich pasażerów. Zarówno na ziemi, jak i
na pokładzie jej samolotów zawsze usłyszysz obfite „HUSCH KELIBSIZ”, co oznacza ZAPRASZAMY. ”

Obejrzyj wideo: Coupe dla stawiających na niezawodność i komfort! #ZakupKontrolowany (Luty 2020).