Linie lotnicze Etihad zapewniają pasażerom superszybki Internet

Na pokładzie samolotu Etihad Airlines ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zostanie uruchomiona superszybka sieć Wi-Fi, aby pasażerowie mieli dostęp do Internetu.

Do końca przyszłego roku pasażerowie Etihad z ZEA będą mogli oglądać filmy na YouTube, wysyłać tweety i e-maile oraz sprawdzać aktualizacje na Facebooku przy najwyższych prędkościach dzięki programowi Wi-Fly. Zapewni ultraszybki serwis internetowy podczas lotów w ramach współpracy przewoźnika z operatorem satelitarnym Yahsat i firmą telekomunikacyjną du.

Ostatnie testy potwierdziły, że na pokładzie samolotu może być dostępne połączenie 50 Mb / s, co pozwoli na przesyłanie treści w czasie rzeczywistym.

Konsorcjum emiratów i międzynarodowych firm przeprowadzi certyfikację i testy technologii przez cały rok.

„Chcemy osiągnąć to, co mamy dzisiaj na ziemi, i być w stanie zapewnić ultraszybki Internet i Wi-Fi w samolocie, aby niczego to nie ograniczało. W tej chwili możesz uzyskać dostęp do niektórych sieci społecznościowych w samolocie, aktualizuj swojego profilu, ale dzięki temu nowemu rozwiązaniu będziesz mógł bezproblemowo przenosić treści i oglądać filmy ”- powiedział Donovan Smith, dyrektor marketingu w Yahsat.

„To innowacja ZEA ... Udało nam się stworzyć to, o czym przed chwilą rozmawialiśmy” - dodał.

Nowy system zostanie zaprezentowany na Etihad podczas Dubai Airshow w przyszłym miesiącu. Po zakończeniu certyfikacji specjalną jednostkę można zintegrować z linią produkcyjną nowych samolotów.

Du będzie chronił technologię przed cyberatakami.

„Będziemy używać zapór ogniowych, systemów wykrywania trojanów, które mogą blokować zagrożenie. Ponadto będą przewidywać, analizować i określać źródło zagrożenia”, powiedział Salem Al Blushi, główny zarządca infrastruktury w du.

„Używamy już zasobów analitycznych do ochrony infrastruktury krytycznej w kraju, a to doświadczenie zostanie tu wdrożone” - dodał.

Obejrzyj wideo: Jak wygląda Business Class w samolotach Emirates! (Luty 2020).