Ciało czekoladowe - trudna sprawa lub jak opalać się bez konsekwencji w Dubaju latem

Jeśli czytasz ten materiał z chęcią opalenia się na plaży w Dubaju od lipca do września, po prostu nie można odmówić odwagi. Jednak w pełni rozumiemy chęć powrotu do domu na północne szerokości geograficzne, nie tylko z dobrymi zakupami i dobrymi umowami, ale także z czekoladową opalenizną. Wiedząc, że zniechęcenie naszej osoby do odwiedzania plaży jest trudną sprawą, znaleźliśmy również alternatywne sposoby.

„Rosyjskie Emiraty” doradzają:

 • Nie zapominaj, że nawet w Dubaju bardzo źle jest chodzić na plażę w stringach i małym staniku, a opalanie topless jest całkowicie zabronione
 • Idź na plażę albo wcześnie rano, albo po 16.00, kiedy słońce jest mniej aktywne
 • Nie zapomnij w domu obficie namaścić swoje ciało dobrym blokerem promieniowania ultrafioletowego o SPF co najmniej 50 jednostek, zadbaj o przedmioty, które po opalaniu tworzą cień
 • Przed wyjściem z domu zjedz coś słonego lub napij się wody z cytryną, co pomoże zapobiec utracie ważnych minerałów. Nie zapominaj, że warstwa wyposażenia ochronnego, nawet wodoodpornego, musi być okresowo aktualizowana
 • Co najmniej trzy litry wody na osobę należy umieścić w przenośnej lodówce, jeśli w pobliżu miejsca do opalania nie ma sklepu, kawiarni ani baru
 • Stale sprawdzaj stan swojej skóry, klikając palcem na najbardziej wrażliwe obszary. Jeśli po naciśnięciu pozostanie jasny biały druk - czas uciekać w cień
 • Nie zapominaj, że nawet gruba tkanina parasoli i szalik wpuszcza ultrafiolet, a także akcesoria kąpielowe!
 • Najbardziej delikatna część piersi musi być przykryta: bezpośredni wpływ na otoczkę i sutki jest bardzo niebezpieczny, a jej wyniki nie pojawiają się natychmiast. Smaruj skórę ust balsamem z filtrem UV.
 • Lepiej opalaj się w bawełnianej bieliźnie
 • Tatuaże i makijaż permanentny należy przykryć lub nałożyć w wyznaczone miejsca specjalnym środkiem ochronnym

Nad morzem, nad stawem i w zgiełku miasta
Drżącym głosem letniego upału informujemy, że w Dubaju są całe kilometry luksusowych plaż z drogimi hotelami. Zazwyczaj do nich przymocowane są baseny, zacienione oazy i bary z lodowatą Coca-Colą. Tutaj zwykle jest także pracownik służby zdrowia, który może ożywić miłośników letnich sportów ekstremalnych.
Wejście na plaże w hotelach jest płatne i dość drogie. Ale w okresie letnim prawie wszystkie zakłady znacznie obniżają stawkę, więc możesz skorzystać z korzyści cywilizacyjnych w granicach 10-70 USD na osobę. W walce o gościa hotele oferują różne bonusy. Informacje o ofertach specjalnych można znaleźć w naszym magazynie i innych lokalnych publikacjach, w radiu, u organizatorów wycieczek i dzwoniąc do hotelu, który Cię interesuje.
Publiczne plaże są otwarte dla wszystkich chętnych. Plaża Al Mamzar (AlMamzar), ukochana przez rosyjskojęzycznych turystów, jest gotowa przyjąć każdego za skromną opłatą w wysokości 5 dirhamów (1,5 USD) za osobę i 30 dirhamów (8 USD) z samochodu. Znajduje się na granicy Dubaju i Sharjah. Kosztujący 30 milionów dolarów inwestycji lokalnych park zapewnia wszystko, co niezbędne do normalnych wakacji nad morzem, w tym basen (za dodatkową opłatą 3 USD za osobę dorosłą i 1,5 USD za dzieci) oraz rozległe tereny piknikowe pod koronami drzew (całkowicie za darmo). Być może w weekend - piątek nie będziesz tak bardzo zdezorientowany upałem, jak liczba przedstawicieli indo-pakistańskiej populacji Dubaju, wędrująca w pobliżu wybrzeża i wpatrująca się w półnagich zdesperowanych ludzi. Ogromną wadą AlMamzar jest całkowity brak przyzwoitych miejsc na publiczne wyżywienie. W środę park został oddany do wyłącznej dyspozycji kobiet, a wejście do dżentelmenów zostało zamknięte. Możesz odwiedzić Al-Mazar codziennie od 8.00 do 23.00. Informacje zostaną uzupełnione pod numerem telefonu 04-296 6201.
Jumeirah Beach Park ma wszystko to samo co Al Mamzar, tylko jego powierzchnia jest znacznie mniejsza i nie ma basenu. Za 5 dirhamów (1,5 USD) możesz odpocząć na wybrzeżu od 8.00 do 22.30 w dni powszednie i do 23.00 - w weekendy. „Dzień Kobiet” jest okresowo odkładany, więc lepiej zadzwoń telefonicznie. 04-349 2555 z góry. Podobnie jak w Mamzar, można tu zjeść przekąskę tylko z popcornem, lodami i fast foodami, ale dosłownie za bramami parku znajduje się kilka całkiem przyzwoitych restauracji i kawiarni.
Wolne plaże miasta wzdłuż wybrzeża Jumeirah są stosunkowo nieuporządkowane, ubogie w drewniane parasole i zepsute palmy. Aktywna praca nad ich poprawą negatywnie wpływa na jakość wody i spokój wypoczynku. Zamieszkują ich wolni miłośnicy zajęć na wolnym powietrzu i masy bezczynnych pracowników z pobliskich obszarów. Na szczególną uwagę zasługuje mała plaża w słynnym hotelu Burj Al Arab, gdzie bezkarnie można kontemplować symbol Dubaju i opalonych surferów.
Jebel Ali Beach (Gantut), wciąż na przedmieściach Dubaju, liczy przedostatni rok swojego istnienia. Wspaniała sztuczna wyspa „Palm Jebel Ali” wkrótce pochłonie swoje dziewicze śnieżnobiałe wybrzeże. W międzyczasie możesz pływać, opalać się, jeździć na wydmach, relaksować się pod drewnianymi markizami i namiotami za darmo. Jedyne, co jest zabronione na Gantut, to smażenie kebabów.
Bezpłatne miejskie plaże są otwarte przez całą dobę, a latem można je popływać w nocy.
Dubaj Sztuczne Słońce
Na wybrzeżu hiszpańskiej Majorki, którą dokładnie przestudiowałem po tym, jak moje spalone ciało było surowo zabronione wchodzenia na plażę, znalazłem bardzo dużą liczbę solariów. Ku mojemu zaskoczeniu wszyscy byli „przy oczach” wypełnieni przedstawicielami Niemiec, którzy rano mieszkali na plaży.
Podczas gdy panie opalają się, naukowcy spędzają czas w sporach, co jest bardziej niebezpieczne dla zdrowia skóry - naturalnego lub sztucznego ultrafioletu. Jak dotąd nikt w końcu nie wygrał. Jedno jest pewne - łączny wpływ obu z nich na jedną jednostkę ludzką jest po prostu niebezpieczny.
Być może dlatego opalanie się w Dubaju nie zakorzeniło się, przynajmniej tutaj jest ich bardzo mało. Oprócz małych salonów w trzewiach Deira i Bar Dubai możesz policzyć źródła „sztucznego słońca” na palcach.
Pracownicy „Rosyjskich Emiratów” na własnej skórze przetestowali solaria dwóch zakładów - salonu Gold Salon, autostrady Sheikh Zayed oraz spa Acaru w kompleksie sportowym Aviation Club w rejonie Garhud.
W obu sklepach sprzęt jest bardzo przyzwoity, a lampy są utrzymywane w dobrym stanie. Solaria są pionowe, z lampami wysokociśnieniowymi, które wytwarzają promieniowanie ultrafioletowe podobne do słońca. Specjalne filtry odcinają szkodliwe promienie C przez dozowanie promieni UV-A i UV-B. Ale przy wszystkich zaletach światło ultrafioletowe aktywnie atakuje skórę.
Sesja obejmuje klimatyzację i spokojną muzykę. Czas na jedną sesję wynosi od 3 do 12 minut, w zależności od rodzaju skóry. Jest to krótszy czas na kąpiele ultrafioletowe, a szybki wynik stanowi główną zaletę solariów.
Główną różnicą między salonami jest świadczenie usług dodatkowych. Złoty Salon często oferuje stylizację lub manicure do korzystania z solarium rano. Złoty Salon wart jest przyjemności od 90 drx w 9 minut.
Z solarium można korzystać od 9.30 do 19.30 (sobota-czwartek), od 14.00 do 19.00 (piątek). Nagrywanie wstępne jest opcjonalne.
Acaru Spa ma sesje trwające 3, 6, 9, 12 i 15 minut. Minuta opalania kosztuje 10 drx (3 USD). Subskrypcja na 200 minut kosztuje 1600 drx (445 USD), na 350 minut - 2275 drx (632 USD), a na 500 minut - 2500 drx (695 USD). Salon ma wszystkie akcesoria do makijażu, które odróżniają go od The Gold Salon.
Acaru Spa czynne jest codziennie od 10.00 do 22.00.
Oprócz spa Acaru, Aviation Club posiada piękne centrum fitness z basenem i kortami tenisowymi, salon fryzjerski i studio paznokci, kilka dobrych restauracji oraz słynny pub Irish Village w Dubaju.
Dodatkowe informacje telefonicznie: 04321 1423, 04-321 1425 (The Gold Salon, Al Attar Tower, # 502, 5 piętro, Sheikh Zayed Highway) i 04282 8578 (Acaru Spa, Aviation Club, Garhud).

„RE” radzi:

 • Przed sesją nie można myć mydłem i używać produktów zawierających alkohol, dzięki czemu ciało pozostaje naturalną obroną. Scarb najlepiej stosować na kilka godzin przed opalaniem.
 • Makijaż lepiej jest całkowicie usunąć: wiele kosmetyków ma właściwości przeciwsłoneczne. Dotyczy to również produktów do ciała.
 • Konieczne jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych w solarium!
 • Nie zapomnij o okularach przeciwsłonecznych, szaliku lub czapce na włosy. Soczewki kontaktowe należy usunąć.

Przyjemny i bezpieczny: opalona tuba
Po raz pierwszy spotkałem się z opalaniem w 9 klasie, dzień przed ukończeniem szkoły. Brązową butelkę z napisem „Dzintars” wykopała matka, która właśnie wróciła z ówczesnej zaawansowanej Rygi. Najwyraźniej karą za tę sztuczkę, zamiast pięknej złotej opalenizny, podoba mi się Burenka pokryta jaskrawoczerwonymi plamami, które nie zniknęły nawet po kilku godzinach zbiorowego ich skrobania w nocy. Na ukończeniu szkoły było wiele pięknych sukienek, kwiatów i słów, a była też pomarańczowa dziewczyna, która na zawsze wydawała się zapamiętana przez urzędnika z Ministerstwa Edukacji z jej jasnopomarańczową ręką, która ze strachu przed żółtaczką, nieśmiała, nie chciała się trząść. Na „Dzintars” byłem mocno urażony.
Odważyłem się dotknąć opalania zaledwie dziesięć lat później i pozostałem jego wiernym fanem: jest bezpieczny, co jest ważne, chociaż plami lekką pościel i ubrania w warunkach intensywnego pocenia się. Ale zdrowie jest droższe.
Atozagar działa po prostu: jego pigmenty i substancje chemiczne zabarwiają warstwę rogową naskórka. Dihydroksyaceton - główny składnik autozaparzeń, należy do grupy cukrów i był wcześniej stosowany w leczeniu cukrzycy. Reaguje również z aminokwasami i białkami keratyny skórnej, tworząc melanoidyny, substancje inne niż melanina, ale również zabarwiając skórę i nadając jej kolor opalenizny. Jedyną rzeczą, która może zagrozić zbyt częstym stosowaniem niektórych z tych produktów, jest lekkie odwodnienie, którego można uniknąć poprzez regularne stosowanie kremów nawilżających na skórę.
Obecnie sklepy mają ogromny wybór łóżek opalających, zarówno tanich, jak i drogich. Pozostawiają plamy tylko wtedy, gdy są niewłaściwie zastosowane, a czerwone plamy nie stanowią dla nas zagrożenia. Ale jeśli nie ufasz sobie, możesz iść do salonu.
W Dubaju opalanie natryskowe (tak nazywana jest tutaj procedura profesjonalnego opalania) odbywa się w wielu salonach i spa. Pionierem w tej dziedzinie był Tropical Tans & New York Nails Salon, który wciąż jest uważany za jedno z najlepszych miejsc w mieście, w którym można uzyskać czekoladową opaleniznę bez słońca.
Doszedłem do tej procedury przez letnie korki w Dubaju, w połowie mokre, co jest wystarczająco złe dla jej ogólnego wyniku. Fakt, że nie można używać dezodorantu i perfum, został wcześniej ostrzeżony, w przeciwnym razie ryzykuję, że będę bardziej podobny do Shreka niż do Victorii Beckham.
Przed zabiegiem wybraliśmy kolor i odcień z profesjonalnej serii produktów do opalania. Sesja trwa 10-15 minut. Działanie jest podobne do malowania sufitów: farba pod ciśnieniem jest natryskiwana na pionowo ustawiony korpus przez 10-15 minut. Proponuje się, aby ciało wyłożone kafelkami było trzymane pionowo przez co najmniej 15 minut, spacerując po pokoju, słuchając muzyki i patrząc przez okno. Ponieważ w domu możesz coś zrobić po drodze, ale tutaj możesz chodzić tylko tam iz powrotem, czas biegnie bardzo długo. Ale wynik był najbardziej niezwykły - kolor był prawie identyczny z wybranym, gładki i całkowicie naturalny. Wspinając się do czarnych spodni i koszulki (latem Dubaj jest po prostu konieczny po opalaniu) z przyjemnością obserwowałem całą drogę, gdy moja skóra, lekko dotknięta opalenizną, ciemnieje z godziny na godzinę. Przyjemność trwała sześć dni, co jest wspaniałe.
W Tropical Tans i New York Nails jeden zabieg opalający kosztuje 100 drx (28 USD). Możesz wziąć pakiet na 5 sesji: kolor czekoladowy za 300 drx (83 USD), 40% intensywniejszy Sunset Bliss - 600 drx (166 USD). Przygotowanie ciała za pomocą peelingu powinno być zadbane z góry, a rano nie nakładaj na niego żadnych środków nawilżających. Szczegóły i nagranie telefoniczne: 04-343 5567 (Tropical Tans i New York Nails, Sheikh Zayed Highway naprzeciwko Dusit Dubai). W sierpniu salon się przenosi i można dowiedzieć się o jego nowej lokalizacji, dzwoniąc pod numer 050-684 2565.
Dziewczyny mogą również udać się do salonu Roots (Beach Road, po tej samej stronie co supermarket Choithram, obok centrum handlowego Town Center w Jumeirah). Tel .: 04-344 4040. Tutaj jedna sesja kosztuje 150 drx (42 USD) i trwa od 20 minut do pół godziny. Istnieje również specjalny pakiet - sześć sesji w cenie pięciu. Peeling do ciała można wykonać za opłatą.
Nie zapomniano też o mężczyznach: w jedynym w mieście męskim Spa - H2O, które w Emirates Towers są dwie procedury opalania: pełna i ekspresowa. Procedura Sun Success trwa 55 minut i kosztuje 295 drh (82 USD), w tym całkowite oczyszczenie powierzchni ciała za pomocą peelingów i wysokiej jakości produktów oraz samoopalacz. Drugi rodzaj procedury - Sun Express zakłada tylko ten drugi i kosztuje 150 drx (42 USD) w 25 minut. Nagrywanie przez telefon 04-319 8181 (H2O The Male Spa, Emirates Towers, Sheikh Zayed Highway).
Hannah Lovely, Tropical Tans & NY Nails Salon Manager, doradza:


 • Przed zastosowaniem samoopalacza dokładnie wyszoruj ciało. Wskazane jest wykonywanie suchej eksfoliacji - rano, przed wzięciem prysznica, za pomocą sztywnego naturalnego pędzla, ostrożnie chodź suchą skórą długimi ruchami, od dołu do góry, zawsze w kierunku serca. Zakończ masaż okrężnym ruchem w jamie brzusznej i pachwinie. Taki masaż nie tylko dobrze usuwa martwe komórki skóry, ale także poprawia krążenie krwi. Miejsca, w których występują uszkodzenia, a szczególnie delikatne, tęsknią. Uważaj - opalanie skóry jest przeciwwskazane.
 • Weź prysznic kontrastowy i pozwól skórze wyschnąć naturalnie, co zatrzyma wilgoć. W trudnych miejscach (kolana, łokcie, kostki i palce) lepiej jest nałożyć suchy olej, aby uzyskać równomierne zabarwienie.
 • Musisz opalać się na małych obszarach długimi ruchami, uprzednio pocierając produkt między dłońmi. Najpierw - pionowo, potem - poziomo i ponownie pionowo, lecz każdy obszar, aby uzyskać równomierny efekt opalenizny. Po przetworzeniu każdego obszaru umyj ręce mydłem i osusz ręcznikiem.
 • Na kolana, łokcie, szyję i pachy nie trzeba nakładać produktu: wystarczy zmieszać istniejącą skórę na sąsiednich obszarach. Szczególną uwagę należy zwrócić na leczenie linii włosów, brwi i uszu. Lepiej powierzyć plecy asystentowi.
 • Po całkowitym zastosowaniu opalania złożone obszary delikatnie osusz ręcznikiem papierowym, aby nie zabarwiły się intensywnie. Musisz sprawdzić jakość pracy w dużym lustrze, a jeśli są nierówne obszary, dobrze je odcień. Unikaj kontaktu leczonego ciała z odzieżą i przedmiotami przez czas wskazany na opakowaniu produktu. Następnie usuń jego nadmiar, chodząc po ciele ciemnym ręcznikiem frotte. Pierwszego dnia po opalaniu nie używaj produktów zawierających alkohol i noś ciemne ubrania.

Zależność bezpiecznego nasłonecznienia od typu skóry 10 i wskaźnika UV:

Rodzaj skóryWskaźnik UV
12345678910 
12 godziny 7 metrów1 godz. 3 m.42 m.31 m.25 m.21 m18 m15 m14 m12 m
22 godziny 39 metrów1 godz. 19 m.53 m.39 m.31 m.26 m.22 m.19 m.17 m15 m
33 godz. 49 m.1 godz. 54 m.1 godz. 16 m.57 m.45 m.38 m.32 m.28 m.25 m.22 m.
45 godz. 0 m.2 godz. 30 m.1 godz. 40 m.1 godz. 15 m.1 godz. 0 m.50 m42 m.37 m.33 m.30 m

/ Anastasia Zorina /

Obejrzyj wideo: 10 sportowców, którzy zrobili kupę w trakcie zawodów, cz. 1 (Luty 2020).