Krąg słoneczny, niebo wokół ...

Gorąca mgła wypełniona po brzegi oślepiającym światłem. Ogólnie jest ciepło. Nawet za dużo. Nie, oczywiście, podejrzewam, że są wielcy miłośnicy opalania i ogólnie jest cieplej ... Wiesz, czasami wydaje mi się, że najsilniejszy przeżywa latem w Dubaju, dlatego tutaj można przetestować teorię doboru naturalnego w praktyce. Okej, żartuję! Niemniej jednak chcę ostrzec naszych ukochanych rodaków w przyjazny sposób - lepiej nie eksperymentować ze słońcem Emiratu latem. Jeśli chcesz poznać szczegóły, spójrz na dowolną mapę geograficzną - równik, nie dokładnie w środku wszystkiego, co na nim narysowano, ale znajduje się bardzo blisko ZEA. Jeszcze lepiej, przeczytaj nasze artykuły przygotowane specjalnie na ten numer, a dowiesz się dokładnie, jak zaprzyjaźnić się ze słońcem, będąc dosłownie w epicentrum jego hałaśliwej działalności.
Więc teraz o ... Właśnie, znowu o pogodzie. W najlepszych angielskich tradycjach, gdy nie ma o czym rozmawiać, lokalni emigranci żywo dyskutują o braku tlenu, niekończących się korkach i niemożliwym wzroście czynszów za mieszkanie. Ale chcę powiedzieć, że oprócz upału, lato Emirate daje nam wiele niespodzianek. Wśród nich wszechobecna klimatyzacja wszystkich zatłoczonych miejsc: centrów handlowych, hoteli, restauracji, boisk sportowych. Są nawet miejsca z radykalnym chłodzeniem powietrzem, takie jak kryty stok narciarski Ski Dubai i sztuczne lodowiska. Nawiasem mówiąc, pierwsza restauracja lodowa w Emirates została otwarta w centrum handlowym Times Square, gdzie wszystko, od lady barowej po stoliki i krzesła, jest rzeźbione z prawdziwego lodu. Drugą letnią radością jest wprowadzenie taryf na głównej autostradzie w Dubaju. Jak mówią przedstawiciele nowego systemu Salik (przetłumaczonego z arabskiego „fair”), to znacznie zmniejszy liczbę samochodów na głównych drogach miasta .... Poczekajmy
Trzecia, od dawna oczekiwana i radosna niespodzianka nazywa się prawie tak samo - festiwal „Dubai Summer Surprises”. Bez niego lato w Dubaju nie jest latem, a upał nie jest upałem. Festiwal 10. rocznicy roku czeka na swoich gości - zarówno dzieci, jak i dorosłych! Będziemy im również bardzo zadowoleni!
W międzyczasie znów idę napić się chłodnego soku do miejsca, gdzie najbardziej przyjemny i niezastąpiony „letni przyjaciel” nuci monotonnie i prawie niesłyszalnie - klimatyzację. To daje nam pewność, że z pewnością będziemy nadal z tobą rozmawiać. Niech brzęczy. Letnie „niespodzianki” z klimatyzacją nie są mile widziane.

Z poważaniem, Irina Ivanova, redaktor naczelna