Dubajska policja ustanowiła rekord świata

1,5 tysiąca policji zebrało się w Dubaju, aby ustanowić kolejny rekord sportowy.

Dubajska policja przyczyniła się do wyzwania fitness rozpoczętego przez szejka Hamdana bin Muhammada bin Rashida Al Maktouma, księcia dubajskiego, przewodniczącego rady wykonawczej i przewodniczącego Dubai Sports Council.

Natychmiast 1455 pracowników wzięło udział w masowej imprezie sportowej - razem udało im się ustanowić rekord świata.

Szejk Mansour bin Muhammad bin Rashid Al Maktoum i generał dywizji Abdullah Khalifa Al-Marri, naczelny dowódca policji w Dubaju, wspólnie otrzymali certyfikat Guinnessa, który wskazuje największą liczbę osób, które jednocześnie ukończyły ćwiczenie beka.

Generał dywizji Al-Marrias pochwalił inicjatywę zdrowotną, która wzbudziła entuzjazm mieszkańców: „Jesteśmy zdeterminowani, aby nadal przestrzegać wizji szejka Hamdana, dotyczącej stworzenia kultury sportowej wśród policji w Dubaju, ich rodzin i dzieci”.

Burpee (burpie, burpie, burpee) - ćwiczenie z dyscypliny crossfit, które polega na wykonaniu kilku ruchów z różnych pozycji w jednym cyklu / sesji. Ćwiczenie na czkawkę zostało wynalezione w latach 30. ubiegłego wieku przez amerykańskich naukowców jako test fizycznego rozwoju personelu wojskowego. Burpee jest obecnie częścią szkolenia wojskowego na całym świecie. Ćwiczenie to jest uwzględnione w programach treningowych dla osób wymagających wysokiej sprawności fizycznej: strażaków, sił specjalnych, profesjonalnych sportowców sportów indywidualnych i zespołowych.