Wprowadzenie podatku VAT w ZEA stymuluje sprzedaż artykułów szkolnych

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich nastąpił wzrost sprzedaży towarów dla studentów ze względu na wprowadzenie podatku VAT od początku przyszłego roku.

Niektórzy rodzice w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zaczęli kupować różne artykuły dziecięce i przybory szkolne przed wejściem w życie podatku od wartości dodanej od 1 stycznia 2018 r.

Ulgą dla rodziców była wiadomość, że same czesne nie będą opodatkowane (oprócz opłat za naukę, do których obowiązywałoby prawo). Jednak zmiany w kodeksie podatkowym obejmują zakupy książek i mundurki szkolne.

Pranesh Nair, ojciec dwojga dzieci, powiedział, że zamierza kupić od czterech do pięciu kompletów mundurków szkolnych, zanim zmiany wejdą w życie.

„Być może kupię teraz mundurek szkolny, to pozwoli zaoszczędzić dużo pieniędzy. Zwykle w naszej rodzinie kupujemy od czterech do pięciu kompletów mundurków szkolnych dla naszego najstarszego dziecka, a nasze najmłodsze pójdzie do szkoły w przyszłym roku. Dlatego uważamy, że jest to wskazane kupować rzeczy przed końcem tego roku ”.

Nair zauważył, że wprowadzenie tego podatku wpłynie na emigrantów, którzy muszą liczyć w Zjednoczonych Emiratach Arabskich tylko na swoje zarobki.

„Wydaje mi się, że błędem jest nakładanie przez rząd podatków na zakup mundurków szkolnych i podobnych rzeczy. Edukacja i medycyna powinny pozostać nienaruszalne w tym względzie. I chociaż państwo nie opodatkuje czesnego jako takiego, sama opłata rośnie każdego roku Chciałbym przypomnieć, że emigranci stanowią 80% osób mieszkających w kraju i żyją tylko z pensji. Wydatki na codzienne potrzeby rosną co roku, nie tylko w Emiratach, ale także w innych krajach. „- znak Ethyl Nair.

Matka trojga dzieci, Mariam Ayaz, powiedziała, że ​​jej dzieci będą nosiły stary mundurek szkolny, który został zachowany z poprzednich lat, a nowy kupi dopiero pod koniec roku szkolnego, a kobieta otrzyma wszystkie podręczniki od licealistów. Wszystko to zmniejszy wydatki rodzinne.