W Sharjah zostanie nałożona grzywna za reklamę na parkomatach

Administracja miasta Sharjah ukara wandali, którzy umieszczają nieautoryzowane reklamy na parkomatach w mieście.

Osoby reklamujące się na parkomatach zostaną ukarane grzywną w wysokości 500 dirhamów (ponad 130 USD). Zamówienie będzie monitorowane przez kontrolerów miejsc parkingowych w gminie Sharjah.

Ali Ahmed Abugazin, dyrektor Departamentu Publicznych Usług Parkingowych w Sharjah, powiedział, że naklejki i reklamy na parkomatach szkodzą wyglądowi urządzeń i zakłócają ich działanie. Powiedział, że ostatnio wandale coraz częściej rysują liczniki i piszą na nich słowa w różnych językach.

Niedawno gmina rozpoczęła kampanię informującą obywateli za pośrednictwem kanałów społecznościowych. sieci, wzywając ludzi do zaprzestania tego rodzaju zawodów, ponieważ negatywnie wpływa to na estetyczny wizerunek miasta.

Abugazin zauważył, że pracownicy gminy przez całą dobę monitorują i łapią przestępców. Chuligani zostaną ukarani grzywną, ponieważ czyn ten jest przestępstwem administracyjnym.

Urzędnik dodał, że publiczne miejsca parkingowe powinny być utrzymywane w czystości, a nieruchomości państwowe bezpieczne. Zabrania się umieszczania jakichkolwiek naklejek na licznikach czasu parkowania, pisania lub rysowania na nich. Gmina poniesie dodatkowe koszty związane z weryfikacją i usunięciem różnego rodzaju broszur wklejonych na blatach.

Pan Abugazin wezwał społeczeństwo do współpracy z gminą i zgłoszenia naruszenia przez telefon 993. Urzędnicy natychmiast podejmą niezbędne środki i aresztują chuliganów.

Urzędnik dodał, że pomimo kampanii ograniczającej praktykę umieszczania ulotek w miejscach publicznych, wiele osób nadal rozpowszechnia swoje reklamy na parkingach, ścianach domów, budkach telefonicznych, przystankach autobusowych, znakach drogowych, witrynach sklepowych itp.

„Takie reklamy psują wygląd architektury, a właściciele budynków ponoszą dodatkowe koszty usuwania i przywracania uszkodzonych miejsc. Takie usuwanie nieautoryzowanych ulotek jest dużym problemem dla urzędników i pracowników gminy”, powiedział Abugazin.

„Emirat Sharjah jest dumny ze swojego dziedzictwa architektonicznego i chce, aby budynki zachowały swój piękny wygląd. Gmina promuje pozytywny wizerunek emiratu i jest zobowiązana do informowania obywateli o znaczeniu utrzymania czystości i porządku”.