W ZEA para spędzi rok w więzieniu za sprawy pozamałżeńskie

Para kochanków skazana na więzienie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich za sprawy pozamałżeńskie, które stały się znane dzięki zdjęciom w sieciach społecznościowych.

Niezamężna para, która opublikowała własne zdjęcia w sieciach społecznościowych, została skazana na rok więzienia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Wcześniej sąd apelacyjny uchylił karę pozbawienia wolności i ukarał tylko grzywną oskarżonego, ale Federalny Sąd Najwyższy w Abu Zabi podtrzymał poprzednie orzeczenie sądu niższej instancji, zgodnie z którym mężczyzna i kobieta zostali uznani za winnych i muszą odbyć karę pozbawienia wolności.

Oficjalne dokumenty sądowe wskazywały, że sprawa zwróciła uwagę władz po tym, jak mężczyzna z arabskiego pochodzenia podzielił się z przyjaciółmi zdjęciem osobistym (intymnym) z Instagramem i WhatsApp.

Oprócz zarzutów dotyczących spraw pozamałżeńskich mężczyzna został również oskarżony o naruszenie przepisów informatycznych.

Sąd Federalny w Pierwszej Instancji w Abu Zabi skazał tę parę na rok pozbawienia wolności za wszystkich, a mężczyzna jest również zobowiązany do zapłaty grzywny w wysokości 250 tys. AED (68 tys. USD).

Przestępstwo podlega przepisom prawa karnego ZEA. Zgodnie z prawem szariatu mężczyzna i kobieta nie mogą być sami poza małżeństwem.

Obejrzyj wideo: Polak w najgorszym więzieniu świata (Październik 2019).