Dubai Lost & Found sprzedaje milion dolarów straty

Dubai Lost & Found zarobiło ponad milion dolarów na aukcjach przedmiotów, których właściciele nigdy nie przyszli.

Dubai Police Lost & Found zarobiło 3,86 miliona AED (1 050 milionów USD), sprzedając tysiące przedmiotów w listopadzie ubiegłego roku, na które właściciele nigdy nie wrócili.

Wśród przedmiotów wystawionych na aukcję był telefon komórkowy Vertu o wartości 60 tysięcy dirhamów (16,3 tys. Dolarów), skuter wodny, kajak i generator elektryczny.

„Wszystkie posterunki policji w Dubaju zabierają zagubione i porzucone przedmioty i przechowują je przez około miesiąc, aby właściciele mogli je odebrać. Jeśli nikt nie złoży takich wniosków, udają się do biura zaginionych nieruchomości w Komendzie Głównej Policji w Dubaju” - powiedział pułkownik Rashid Bin Safwan, Zastępca dyrektora odpowiedniego działu.

Wszystkie rzeczy są przechowywane w magazynie, a biuro zaginionego mienia sprawdza, czy sprawy karne są powiązane z tymi lub tymi przedmiotami. Departament podlega ustawie nr 5 z 2015 r., Która została uchwalona dekretem Jego Wysokości Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, wiceprezydenta i premiera ZEA oraz władcy Dubaju. Prawo stanowi, że każdy, kto znajdzie zagubione i porzucone mienie, w tym pieniądze, musi przekazać je policji w ciągu 48 godzin, na podstawie których policja sporządza raport. Nieprzestrzeganie tego prawa pociąga za sobą odpowiedzialność karną.

Ppłk Bin Safwan powiedział, że większość zagubionych przedmiotów jest przekazywana na posterunki policji przez hotele, centra handlowe i mieszkańców. Dodał, że nieodebrane przedmioty są sprzedawane na aukcjach, a wpływy trafiają do skarbu państwa.

Wśród przedmiotów wystawionych na aukcję w listopadzie 2017 r. Było 14,6 tys. Telefonów komórkowych, 1679 tabletów, 639 laptopów, 1217 aparatów fotograficznych i 11 tys. Godzin.

„Jeśli osoba, która straciła przedmiot, opuściła już kraj, wyślemy mu go pocztą po sprawdzeniu jego tożsamości” - dodał.