Dubai Lost & Found oferuje 1 milion USD

Dubajska policja sprzedała na aukcji telefon Vertu i 11 tysięcy par zegarków z biura zaginionej nieruchomości.

Dubaj, ZEA. Policja w Dubaju sprzedała na aukcji nieodebrane przedmioty z zaginionego mienia za 1 milion USD: w tym telefon Vertu o wartości 60 tysięcy dirhamów (16,3 tysięcy USD), 11 tysięcy par zegarków, 1679 tabletów, 1217 aparatów fotograficznych i 639 laptopy.

Ponadto właściciele nigdy nie skontaktowali się z Lost and Found w sprawie zagubionych nart wodnych, kajaka i generatora elektrycznego. Wszystkie znalezione przedmioty są przechowywane w policji w Dubaju przez miesiąc - w tym czasie właściciele mają możliwość ich zwrotu.

Wszystkie rzeczy są dokładnie sprawdzane pod kątem pochodzenia kryminalnego. Jeśli właściciel znajdujący się za granicą szuka zagubionego przedmiotu, po weryfikacji zostanie mu przesłany pocztą.

Należy zauważyć, że hotele, centra handlowe i mieszkańcy kraju przekazali rzeczy do biura zaginionej nieruchomości. Wartości znalezione przez policję obejmują akt małżeństwa i 60-calowy telewizor w oryginalnym opakowaniu.

Zgodnie z ustawą nr 5 każdy, kto znajdzie kosztowności i pieniądze, jest zobowiązany do wniesienia ich na policję w ciągu 48 godzin. W przeciwnym razie znalazca zostanie ścigany.

Obejrzyj wideo: Lost an item in Dubai? Heres how you can find it (Marzec 2020).