Wszystkie kamery monitorujące w Dubaju nauczą się rozpoznawać twarze

Kamery nadzoru w Dubaju przejdą na sztuczną inteligencję i utworzą jedną „inteligentną” sieć.

Wszystkie kamery nadzoru różnych agencji rządowych w Dubaju będą teraz podłączone do centralnego centrum dowodzenia. Tworzą nową sieć sztucznej inteligencji i będą transmitować obrazy w czasie rzeczywistym. Kamery będą śledzić przestępstwa w trzech sektorach: turystyki, transportu i handlu detalicznego. Będą wspierać technologię rozpoznawania twarzy.

Według policji sieć kamer stopniowo dostosowuje się do wymagań inteligentnego miasta.

Po ogłoszeniu programu generał dywizji Khalil Ebrahim Al-Mansouri, zastępca naczelnego dowódcy ds. Dochodzeń kryminalnych, powiedział nowy projekt, zatytułowany „Oyoon”. - Oczy będą się koncentrować na przestępczości i pomogą zmniejszyć liczbę wypadków drogowych i zatorów.

„Dubaj się zmienia i musimy być przygotowani na nowe zmiany. Projekt został zainicjowany przez naczelnego dowódcę policji w Dubaju w celu zwalczania przestępczości i zmniejszenia liczby wypadków drogowych. Rząd i sektor prywatny będą zaangażowani w ochronę emiratu” - powiedział generał dywizji Al Mansouri.

Dzięki sztucznej inteligencji kamery będą mogły analizować, co dzieje się na wideo w czasie rzeczywistym, bez interwencji człowieka. Pomoże to policji w identyfikowaniu przestępstw i wypadków.

„Wiele agencji w Dubaju korzysta z kamer CCTV, a my staramy się połączyć je wszystkie w jednym miejscu w celu analizy danych i szybszego reagowania w nagłych wypadkach. Oyoon połączy wszystkie kamery nadzoru sektora rządowego i prywatnego. To zakończy przestępstwo w Dubaju”, dodał Al Mansouri.

Policja w Dubaju powiedziała, że ​​może również użyć systemu audio w kamerach, aby przekonać złodziei przed popełnieniem przestępstwa.

„Wyobraź sobie włamywacza, który chce włamać się do sklepu jubilerskiego. Możemy użyć systemu audio, aby ostrzec go, że obserwujemy, jak ucieka” - powiedział Jamal Salim Al-Jallaf, zastępca dyrektora Departamentu Spraw Administracyjnych.

Oyoon jest wdrażany przy udziale strategicznych partnerów z sektora publicznego, takich jak Państwowa Agencja Bezpieczeństwa, Agencja Regulacji Bezpieczeństwa (SIRA), Urząd Regulacji Telekomunikacji (TRA), Urząd Miasta Dubaju, Urząd Energii Elektrycznej i Zasobów Wodnych (Dewa), Zarząd Dróg i Transportu (RTA), Muhammad Bin Rashid Space Center (MBRSC), Dubai Smart Office oraz partnerzy strategiczni sektora prywatnego, tacy jak Nakheel Group, Meraas Group, Dubai Properties, Dubai World Trade Center, Global Village i Madinat Jumeirah.

Obejrzyj wideo: Jak monitorować dom i ogród? Kamera zewnętrzna GSM SIM WiFi HD ORLLO CAMSIM 3G Recenzja (Styczeń 2020).