Fundusz Rozwoju Kultury ustanowiony w ZEA

W przeddzień ZEA premier kraju, Jego Wysokość Szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, założył Fundusz Rozwoju Kulturalnego.

Fundusz Rozwoju Kultury został utworzony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, którego celem jest zintensyfikowanie działań w dziedzinie kultury, wzmocnienie dziedzictwa kulturowego i zachęcanie do inicjatyw mających na celu rozwój zawodów twórczych w kraju. Jego Wysokość szejk Mohammed Ibn Rashid Al Maktoum, wiceprezydent, premier ZEA i władca Dubaju, założył fundację, odwiedzając w poniedziałek Luwr Abu Zabi.

Fundusz, zarządzany przez Ministerstwo Rozwoju Kultury i Edukacji, ma na celu zaangażowanie wszystkich sektorów społeczeństwa ZEA we wdrażanie planów rozwoju kultury oraz zachęcanie prywatnych firm do rozwoju kultury i wiedzy.

Szejk Mohammed poinstruował ministerstwo, aby opracowało tak zwany „Indeks przemysłów kreatywnych”, który odzwierciedla zwrot gospodarczy z wydarzeń kulturalnych i podkreśla rolę sektora kultury w rozwoju gospodarczym kraju.

„Kultura uosabia charakter pokoleń i odzwierciedla głębię naszej historii. To nasze przesłanie, które chcemy przekazać światu poprzez kreatywność. Kultura Zjednoczonych Emiratów Arabskich promuje miłość i tolerancję oraz wzywa do otwartości na inne kultury. Duch i tożsamość naszej kultury jest inspirowana cywilizacjami arabskimi i islamskimi” powiedział szejk Mohammed.

„Język arabski jest rdzeniem naszej kultury. Zachowanie naszego języka jest kluczowym warunkiem rozwoju wiedzy w celu wzmocnienia tożsamości i rozwoju naszego dziedzictwa kulturowego”, dodał Sheikh.

„Pragnienie ZEA, by stać się jednym z najbardziej zaawansowanych krajów na świecie, nie może zostać zrealizowane bez wkładu w dziedzictwo kulturowe. Przyszłość naszego rozwoju kulturowego powinna opierać się na kreatywności i innowacyjności” - powiedział Jego Wysokość. „Ekonomia, kultura i polityka oddziałują ze sobą na komponenty niezbędne dla rozwoju narodu i budowania silnego państwa - dlatego przyszłość naszego kraju zależy od tego, co inwestujemy dzisiaj w kulturę”.

Obejrzyj wideo: Mateusz Olszak o programie Kreatywna Europa (Grudzień 2019).