Port lotniczy Dubaj oferuje kontrolę paszportową w 10 sekund

Na Terminalu 1 międzynarodowego lotniska w Dubaju zainstalowano nowe bramki obrotowe Smart Gate.

Dubaj, ZEA. W terminalu 1 międzynarodowego lotniska w Dubaju zainstalowano 20 nowych bramek Smart Gate. Nowe bramki obrotowe zostały zainstalowane w strefie przylotów, a wcześniej 10 kolejnych zostało zainstalowanych w strefie odlotów. Projekt realizowany jest przez Generalną Dyrekcję ds. Rezydencji i Spraw Międzynarodowych oraz Emaratech.

Obecnie w głównym międzynarodowym porcie lotniczym w Dubaju działa 127 bramek Smart Gate, dzięki czemu czas kontroli paszportu został skrócony do 10-15 sekund. Inteligentne systemy zaprojektowane dla właścicieli identyfikatorów Emirates pomogły również znacznie ograniczyć kolejki do kontroli paszportów na żywo.

Dyrekcja przypomniała, że ​​z systemu Smart Gate mogą korzystać wszyscy mieszkańcy ZEA w wieku powyżej 15 lat, a także obywatele GCC i niektórych krajów, którzy kwalifikują się do otrzymania wizy ZEA po przyjeździe. W 2017 r. Liczba użytkowników osiągnęła 5,5 mln pasażerów. Nie trzeba już wydawać żadnych dodatkowych kart - wystarczy paszport, identyfikator Emirates lub kod kreskowy QR utworzony w aplikacji mobilnej dyrekcji.

Obejrzyj wideo: Lotnisko w Dubaju DXB - praktyczny przewodnik Metro Raiders (Styczeń 2020).