Dziesiątki przejść dla pieszych w Dubaju stają się inteligentne

Władze Dubaju zwiększają liczbę „inteligentnych” przejść dla pieszych w emiracie.

Dubai Roads and Transport Authority (RTA) poszerza zasięg projektu Dubai Smart Pedestrian Signals. Po udanych próbach na Al Saadah Street w 15 nowych miejscach pojawią się „inteligentne” światła dla pieszych.

Oświadczenie mówi, że projekt jest zgodny z wysiłkami RTA na rzecz realizacji celów inicjatywy Smart City. Ta technologia jest zaawansowana w regionie.

Maita Bin Adai, dyrektor generalna Agencji Ruchu Drogowego w RTA, powiedziała, że ​​inteligentne światła dla pieszych zostały zainstalowane w kilku zatłoczonych obszarach Dubaju, w tym Al Muraqqabat, Al Rigga, Al Mankhoul, Baniyas, 2 grudnia Street, Al Maktoum i Sheikh Ulice Khalifa.

„Byli również reprezentowani w dzielnicach Al Barsha i City Walk. Inicjatywa ta jest częścią planów RTA dotyczących wspierania inicjatywy Smart City rządu Dubaju”, powiedziała.

Technologia inteligentnych sygnałów dla pieszych jest kontrolowana przez system oparty na czujnikach podłączonych do naziemnego systemu optycznego, zsynchronizowanego z przełączaniem sygnałów drogowych. System ten umożliwia pieszym bezpieczne przejście przez jezdnię bez zakłócania ruchu pojazdów.

„System powinien zwiększyć bezpieczeństwo pieszych, którzy potrzebują więcej czasu na przejście dla pieszych niż zwykle: osoby starsze, osoby o specjalnych potrzebach oraz osoby z bagażami lub spacerowiczami. Ułatwi to także ruch, ponieważ tryb pieszego nie włączy się, jeśli na chodniku nie znaleziono pieszych ”- dodała Mayta bin Adai.

Obejrzyj wideo: Nagranie od widza: Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. (Listopad 2019).