Najwyższy szczyt ZEA przygotowuje się na napływ turystów

Szczyt Jebel Jais w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zostanie wyposażony we wszystkie udogodnienia zapewniające komfortową turystykę.

Departament infrastruktury publicznej w emiracie Ras Al Khaimah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zaczął wyposażać najwyższy szczyt górski w kraju, Jebel Jais, w nowe udogodnienia, w tym w toalety publiczne i zacienione miejsca do siedzenia.

Ahmed Al-Hammadi, dyrektor generalny departamentu, powiedział: „Ten krok jest częścią kompleksowego planu poprawy infrastruktury słynnego regionu turystycznego, który w ciągu ostatnich czterech miesięcy przejechał ponad 150 tysięcy samochodów”.

Na odcinku drogi prowadzącej na szczyt Jebel Jays będzie 20 kieszeni na samochody. Jeden z nich będzie zlokalizowany na wysokości 1680 metrów nad poziomem morza, gdzie temperatura spadnie do -2 stopni Celsjusza.

Prace obejmują również budowę dwóch głównych trzypasmowych dróg i ośmiu cementowych ścian oporowych na skały. Al-Hammadi powiedział, że te ściany mają na celu ochronę gości i pojazdów. Departament planuje także budowę największej na świecie ściany oporowej, która ma znaleźć się w Księdze Rekordów Guinnessa. Będzie miał 500 metrów długości i 30 metrów wysokości.