W Zjednoczonych Emiratach Arabskich zakończono budowę pierwszego bloku elektrowni jądrowej

ZEA oficjalnie ogłosiło zakończenie budowy pierwszej z czterech jednostek elektrowni jądrowej Barak.

Szejk Mohammed bin Zayed Al Nahyan, książę koronny Abu Zabi i prezydent Republiki Korei Moon Jaein ogłosili ukończenie pierwszej jednostki elektrowni jądrowej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w regionie Al-Gharbiya, 250 km od Abu Zabi.

Starsi urzędnicy odwiedzili plac budowy i zauważyli znaczenie całego projektu, który sprawia, że ​​ZEA jest pierwszym krajem arabskim z elektrownią jądrową, a także pierwszym krajem nowo przybyłym w dziedzinie energii jądrowej od 1985 r.

Faza budowy bloku 1 została zakończona, a teraz projekt przygotowuje się do uzyskania licencji od Atomnadzor (FANR).

Budowa została ukończona tylko dzięki ścisłej współpracy Emirates Nuclear Energy Corporation (ENEC) i jej generalnego wykonawcy oraz partnera we wspólnym przedsięwzięciu, Korea Electric Power Corporation (KEPCO).

Budowa pierwszego bloku zajęła 69 miesięcy, a wymagania Atomnadzora były ściśle przestrzegane.

Oto, co powiedział szejk Mohammed Ibn Zayd z tej okazji: „Ukończenie pierwszego bloku elektrowni jądrowej Barak jest historycznym momentem w rozwoju naszego kraju. Pokojowy program energetyki jądrowej w ZEA będzie odgrywał strategiczną rolę w rozwoju państwa poprzez poprawę bezpieczeństwa energetycznego, dywersyfikację gospodarki i tworzenie pracowników miejsca dla naszych obywateli, pomagając w ten sposób zabezpieczyć przyszłość przyszłych pokoleń ”.

ENEC wybrał KEPCO na generalnego wykonawcę budowy elektrowni jądrowej Barak w 2009 roku.

„Energia jądrowa ma strategiczne znaczenie dla przyszłości kraju”, powiedział Haldun Al Mubarak, prezes ENEC.

„Po zakończeniu budowy pierwszego bloku Zjednoczone Emiraty Arabskie dołączyły do ​​elitarnej grupy krajów, którym udało się zbudować tak złożony obiekt, który spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości ... Teraz nasze wysiłki mają na celu bezpieczne uruchomienie pierwszego bloku elektrowni jądrowej”.

Warto zauważyć, że elektrownia jądrowa Baraka jest największym nowym projektem energetyki jądrowej na świecie, w którym zastosowano 4 reaktory APR-1400.

Reaktory 2, 3 i 4 zostały ukończone odpowiednio w 92, 81 i 66 procentach.

Do chwili obecnej budowa elektrowni jądrowej Barak została ukończona w 86%. Po uruchomieniu wszystkich czterech reaktorów obiekt zapewni około 25% zapotrzebowania kraju na energię elektryczną, a emisje dwutlenku węgla zostaną zmniejszone o 21 milionów ton rocznie.

Obejrzyj wideo: Zjednoczone Emiraty Arabskie (Październik 2019).