W Dubaju odbudowa słynnego statku „Queen Elizabeth 2” jest na ukończeniu

Czterdziestoletni liniowiec Queen Elizabeth 2 przechodzi ostatnią fazę renowacji w porcie Rashid w Dubaju.

Historyczny liniowiec Queen Elizabeth 2 (QE2) przechodzi gruntowną renowację w porcie Rashid w Dubaju. Po zakończeniu renowacji liniowiec będzie funkcjonował jako pływający hotel.

Ostatnio pierwsze zdjęcia wnętrz liniowca zostały opublikowane w sieciach społecznościowych.

W szczególności na koncie Instagram liniowca opublikowano zdjęcia zaktualizowanych kabin słynnego liniowca.

Według strony liniowej ta oryginalna kabina pierwszej klasy niewiele się zmieniła - tylko w celu zwiększenia wolnej przestrzeni usunięto kilka szafek. Na dolnym pokładzie kabiny statku stały się mniejsze, być może w przyszłości kilka pokoi zostanie połączonych w jedno.

Pokoje i apartamenty Królowej Elżbiety 2 zostały starannie odrestaurowane zgodnie z nowoczesnymi trendami technologicznymi, a wystrój wnętrz uosabia wygodę, wyrafinowanie i elegancję starożytności - podkreśla oficjalne oświadczenie firmy.

Warto zauważyć, że przywrócono nie tylko zewnętrzną dekorację, ale także technikę vintage. Również w kabinach były wygodne łóżka.

Subskrybenci Instagrama docenili zaktualizowany wygląd statku.

Dopóki menedżerowie hoteli nie ogłosili daty premiery, kwota wydana na aktualizację statku nie została ujawniona. Nie ma jednak wątpliwości, że w projekt poczyniono ogromne inwestycje.

W ubiegły czwartek QE2 odbył ostatni rejs do portu Rashid, po którym zostanie przeprowadzony ostatni etap prac konserwatorskich.

W czwartek menedżerowie opublikowali zdjęcie osób w porcie z napisem „witaj w domu QE2”.

Menedżerowie powiedzieli, że poprzedni okręt flagowy linii Cunard przeszedł „gruntowne czyszczenie i renowację malowania”, teraz wszystko jest gotowe do ostatniej fazy renowacji statku. Silniki liniowe zostały usunięte, a nowy statek Queen Elizabeth 2 w języku arabskim i angielskim został dołączony do statku. Na rufie liniowca znajduje się widoczne turystyczne logo Dubaju.

Na pokładzie będzie 12 pokładów, w chwili, gdy trwają ostatnie prace, po których liniowiec będzie działał jako pływający hotel, centrum rozrywki i kultury.

Obejrzyj wideo: Riva Aquarama Lamborghini - odbudowana po 45 latach (Marzec 2020).