Rosyjska firma otworzyła nową restaurację w centrum Dubaju

Rosyjska firma White Rabbit Family otworzyła nową restaurację w centrum Dubaju.

Dubaj, ZEA. Grupa White Rabbit Family (WRF), która prowadzi restauracje w Moskwie, Soczi i Astanie, otworzyła swoją pierwszą restaurację w Dubaju. Crab Market znajduje się w centrum Dubaju, w pobliżu słynnej wieży Burj Khalifa.

Koncepcja restauracji - owoce morza i przysmaki morskie - została opracowana przez szefa kuchni WRF Vladimira Mukhina, jedynego rosyjskiego szefa kuchni, który przez trzy kolejne lata znalazł się w pierwszej 30 najlepszych na świecie według rankingu 50 najlepszych restauracji na świecie.

Crab Market to wspólny projekt WRF i Alexander Orlov (Bulldozer Group), który ma kilka zakładów na Bliskim Wschodzie, w tym franczyzową Sass Cafe i Cipriani, a także Novikov Restaurant & Bar Dubai. WRF na Crab Market jest odpowiedzialny za kuchnię i promocję w Rosji, Bulldozer Group bezpośrednio prowadzi projekt na miejscu, powiedział współwłaściciel WRF Boris Zarkov.

Wysoka konkurencja na rynku restauracyjnym w Dubaju Zarkovie nie przeszkadza. „Crab Market to restauracja z segmentu premium, której kuchnia oparta jest na krabach i owocach morza. Nie ma bezpośrednich konkurentów, a kuchnię ustaloną przez Vladimira Mukhina nazwałbym naszą przewagą konkurencyjną, produktami bardzo wysokiej jakości i usługą monitorowaną przez zespół Bulldozer Group” - wyjaśnia Zarkov. W Dubaju jest wiele restauracji, ale prawie nie ma kraba, zwłaszcza na wysokim poziomie, więc projekt może być popytem, ​​mówi jeden z rosyjskich restauratorów.

Orłow i Żarkow ogłosili plany otwarcia restauracji w Dubaju wiosną 2016 r. Początkowo otwarcie zaplanowano na jesień tego roku, ale budowa została opóźniona. Ekspert, z którym rozmawiał Vedomosti, oszacował inwestycje w projekt na około 5 milionów USD, Orlov ogłosił kwotę 4,5 miliona USD. Oczekuje zwrotu inwestycji w ciągu dwóch do trzech lat, podał Orlov.

Firma WRF została założona przez Zarkowa w 2011 roku, teraz firma ma 19 restauracji w Moskwie, Soczi i Astanie, a kilka kolejnych przygotowuje się do otwarcia. Ponadto od 2017 r. WRF (wraz z agencją V ononfession) organizuje festiwal gastronomiczny Ikra - jedyny taki festiwal w Rosji na poziomie międzynarodowym. Bulldozer Group Holding został założony w 2001 roku i prowadzi dziesiątki restauracji na całym świecie - w Rosji, Kazachstanie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej i na Ukrainie.

Obejrzyj wideo: AFROMENTAL - ZAUFAJ" piosenka z filmu KOBIETA SUKCESU" (Luty 2020).