W pierwszej połowie 2018 r. Zmniejszyła się dynamika przepływu turystów w Dubaju

Wzrost przepływu turystów w Dubaju spadł w porównaniu do 2017 roku.

Liczba obcokrajowców odwiedzających Dubaj, centrum turystyczne Zatoki Perskiej, wzrosła o 0,5% w pierwszej połowie 2018 r. Liczba ta jest znacznie niższa niż w ubiegłym roku - wtedy wzrost wyniósł 10,6%.

Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wydały miliardy na budowę różnych atrakcji, w tym środki przeznaczone na budowę najwyższej wieży na świecie. Według Departamentu Turystyki, od początku roku do 30 czerwca Dubaj przyjął 8,1 miliona międzynarodowych turystów.

Wcześniej informowano, że w pierwszej połowie 2017 r. Miasto odwiedziło 8,06 mln turystów, co oznacza wzrost o 10,6% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Według Departamentu Turystyki pod koniec 2017 r. Przemysł turystyczny oszacowano na 109 miliardów dirhamów (29,7 miliarda USD). Warto zauważyć, że po wielu latach silnego wzrostu w Dubaju nastąpiło spowolnienie wzrostu w niektórych sektorach, takich jak na przykład nieruchomości.

W 2018 r.Indie pozostały największym rynkiem zewnętrznym dla Dubaju, liczba turystów z tego kraju wzrosła o 3%, aw ciągu pierwszych sześciu miesięcy przekroczyła milion osób - w porównaniu ze wzrostem liczby obywateli Indii, którzy odwiedzili Zjednoczone Emiraty Arabskie rok wcześniej, o 21%.

Liczba turystów z Chin i Rosji wzrosła odpowiednio o 9% do 453 tysięcy i 74% do 405 tysięcy.

W ostatnich latach ZEA uprościły system wizowy dla obywateli Chin i Rosji, aby stymulować przepływ turystów z tych krajów.

W tym roku ruch pasażerski przez międzynarodowe lotnisko w Dubaju nie wzrósł znacząco. Sytuację tę obserwuje się w pierwszym po 15 latach wzrostu.