Policja w Dubaju podejmuje więcej działań w celu ochrony mieszkańców i turystów

Więcej patroli pojawi się w Dubaju w celu ochrony obywateli i gości emiratu.

Policja w Dubaju wprowadza w mieście wiele nowych środków zapobiegających przestępczości. Z ich pomocą władze starają się chronić mieszkańców i gości emiratu, zwłaszcza klientów banków.

Salem Al Rumaity, dyrektor centrali wydziału dochodzeniowego, powiedział, że nowa kampania została opracowana po dokładnej analizie przestępstw popełnionych w Dubaju.

„Opracowaliśmy plany ograniczenia liczby przestępstw wobec klientów banków w obszarach, w których istnieje wiele banków lub biur przekazów pieniężnych, takich jak Naif i Al Rafaa” - powiedział Al Rumaity.

Dubajska policja odnotowała częste błędy popełniane przez klientów banków - przemieszczanie się z pieniędzmi na duże odległości, liczenie rachunków przed nieznajomymi.

„W ramach kampanii umieszczamy więcej pracowników w pobliżu banków, aby zapobiec takim przestępstwom” - powiedział Al Rumaity.

Patrole policyjne nasiliły się również w pobliżu stacji benzynowych i sklepów spożywczych, aby zapobiec rabunkom, które mają miejsce, gdy kierowcy pozostawiają otwarte samochody i wyjeżdżają na płatność lub zakup.