Kolejny odcinek drogi w Dubaju został opłacony

W tym tygodniu w Dubaju ruszy nowy post, który będzie pobierał opłatę od właścicieli samochodów w systemie Salik.

Od 24 października otwiera się nowy odcinek drogi z Salik na drodze Shaikh Zayed w Jebel Ali w Dubaju, obok stacji metra Energy.

Przypomnijmy, Salik to elektroniczny system opłat drogowych w Dubaju od Urzędu Dróg i Transportu (RTA). System automatycznie pobiera opłatę za pomocą specjalnych tagów (tag Salik) w samochodach. Zapewnia to niezakłócony ruch. Za każdym razem, gdy samochód przejeżdża przez takie wjazd, z konta właściciela samochodu odejmuje się opłatę w wysokości 4 dirhamów (1,09 USD).

Nowa strona będzie trzecią na Shaikh Zayed Road i siódmą w Dubaju. Opłata będzie naliczana za pojazdy poruszające się w obu kierunkach.

„Kierowcy będą mogli korzystać z alternatywnych dróg, takich jak Emirates Road, Shaikh Mohammad bin Zayed Road, Shaikh Zayed Bin Hamdan Road i Al Khail Road”, powiedział Mattar Al Thayer, dyrektor generalny i prezes zarządu RTA.

Dodał, że nowy odcinek zmniejszy ładunek na Shaikh Zayed Road, jednej z najbardziej ruchliwych autostrad w Dubaju, a także zachęci ludzi do korzystania z transportu publicznego.

„Shaikh Zayed Road oferuje wiele rodzajów transportu publicznego, takie jak linia metra ... i 12 linii autobusowych obsługiwanych przez 156 autobusów, które odbywają 1,4 tys. Podróży dziennie”, powiedział Al Thayer.

Ostatnie badania przeprowadzone przez RTA wykazały, że drogi płatne znacznie zmniejszyły obciążenie Shaikh Zayed Road, redukując do 25 procent ruchu na trasy alternatywne.

Projekty Al Yalayes i Al Asayel Roads obejmują dodatkowe punkty wejścia i wyjścia dla obszarów takich jak Al Furjan, Discovery Gardens i Jebel Ali Development.

Obejrzyj wideo: Pamietacie 500 Aut z Francji na Placu? po 100 dniach Spawdzam Co Się U nich Zmieniło. Ile Sprzedali? (Luty 2020).