Zespół z ZEA zatrzymał się o krok od wygrania klubowego mistrzostwa świata

Real Madryt został mistrzem świata w piłce nożnej, pokonując drużynę ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Real Madryt pokonał drużynę emiratu klubu Al-Ain (4: 1) w finale klubowych mistrzostw świata.

Wynik otworzył chorwacki pomocnik „Real” Luca Modric w 14. minucie meczu. Przed przerwą hiszpański klub nie mógł zwiększyć przewagi wyniku. Ale już w drugiej połowie kremowe trzy razy uderzyły w bramę klubu emiratu. Strzelił Hiszpan Marcos Lloriente (60 minut) i obrońca Sergio Ramos (78 minut). Al Ain strzelił kolejnego gola do własnego gola. Jedyną piłkę do Madrytu strzelił japoński legionista klubu Emirate Tsukas Siotani.

Klub Madrytu odniósł czwarte zwycięstwo w turnieju. W tym samym czasie kremowy zdobył trofeum po raz trzeci z rzędu. Tak więc „Real” pokonał katalońską „Barcelonę” pod względem liczby zwycięstw w klubowym Pucharze Świata. W sumie Real Madryt wziął udział w turnieju pięć razy.

Zwycięzcy klubowych turniejów każdej z sześciu konfederacji przemawiają w KChM. Oprócz Real i Al Ain, Argentyński River Plate, meksykańska Guadalajara, japońskie poroże Kashima, Esperance z Tunezji i Tim Wellington z Nowej Zelandii wzięli udział w bieżącym losowaniu. Real Madryt rozpoczął ścieżkę turnieju od półfinałów, gdzie pokonał Kashima Antlers 3-1.